Lenovo, yine BlackBerry'nin peşinde olabilir!

Geçen sene BlackBerry'yi almak isteyip alamayan teknoloji devi, şimdi şansını bir kez daha deniyor!

Lenovo, yine BlackBerry'nin peşinde olabilir!

BlackBerry'nin satılacağına dair haberler, belirli periyodlarla karşımıza geliyor. Raporlar doğruysa dardaki firmanın son talibi, Lenovo.

Lenovo'nun daha önce, geçen senenin Ekim ayında BlackBerry'yi satın alma girişiminde bulunduğu biliniyor. Lenovo'nun satın alma girişimi, BlackBerry'nin ulusal güvenlikle ilgili bağlantıları nedeniyle boşa gitmişti. Ancak "konuya yakın kaynaklar", Benzinga'ya yaptıkları açıklamada Lenovo'nun tekrar denemeye hazır olduğunu söylediler.

Siteye göre Çin merkezli firma, hisse başına ilk olarak 15 dolar teklif etmeye, ardından anlaşmayı hisse başına 18 dolar ile tamamlamaya hazırlanıyor. Dedikodular, anlaşmanın bu hafta gerçekleşeceğini ileri sürüyor. İki firma, bu son dedikoduyla ilgili henüz herhangi bir yorum yapmadı.

Lenovo, bu senenin başında Motorola Mobility'yi Google'dan yaklaşık 2,91 milyar dolar karşılığında satın almıştı. İyimser piyasa takipçileri, BlackBerry'nin yeni CEO'su John Chen ve yeni BlackBerry Passport amiral gemisi telefonla yeniden doğabileceğine inanıyor. Bununla birlikte Kanadalı firma, kullanıcı tabanında büyük kayıplar yaşamaya devam ediyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

elinde patlar neden bu kadar uğraşıyorsa

Bu da herşeyi alıyor.Motorolayı da almıştın.Az mı geldi.

@21 Eki 2014 18:36 patentler yuzunden olabilr

Bence bu anlaşmadaki en önemli soru şu; Eğer Lenovo satın alırsa, Andoid OS yazılımlı BlackBerry'ler gelir mi ? BlackBerry yöneticileri bunu ister mi ? Ya da Lenovo sadece prejtij amaçlı bir alım mı yapacak ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir