MS, Windows 7'yi USB bellek ile mi satacak?

Windows'u eskiden disketlerde alıyorduk; sonra CD ve DVD geldi. Ama Win 7 bir seçenek daha sunacak.

MS, Windows 7'yi USB bellek ile mi satacak?
Windows 7 flash bellek ile mi satılacak?

Günümüzde popülerliğini iyiden iyiye arttıran netbook'lar pek çok kullanıcı için son derece pratik. Hafifliği ve ucuzluğu nedeniyle yoğun olarak tercih edilen bu taşınabilir bilgisayarların kendi sorunları da yok değil. İlk ve en önemlisi çok yüksek donanım ihtiyacı duyan programları çalıştıramıyor olması. İkincisi ise çoğu kez hem maliyeti, hem de ağırlığı düşürmek için optik sürülerin feda ediliyor olması.

Söylentilere göre Microsoft, optik sürücüsü bulunmayan netbook sahipleri için özel bir Windows 7 dağıtım yöntemi üzerinde çalışıyor. Microsoft'un resmi olarak doğrulamadığı bu habere göre Windows 7, DVD'nin yanı sıra USB flash bellek ile de dağıtılacak ve bu sayede her türlü bilgisayara kolaylıkla kurulabilecek.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

çok süper olur bu

win7 flash bellekten,harddiskten zaten kolayca yüklenebiliyor.Ben Win 7 yi kurarken indirdiğim iso dosyasını flash bellekten PC ye kopyaladım ve ordan setup ve kuruldu aynı işlemi flash bellekten de başlatabiliyorsunuz.

Netbook Win7 ile çalışacak :|

Waaaaa karizma olur böle jan jan lı bi usb ile daıtsınlar kristallerle işlenmiş falan.......

Keşke olsa böyle bir şey. Hem USB üzerinden kurulum daha iyi olur. CD çizik, dosya okunamadı derdine son...

Netbooklar açısından çok akıllı bir dağıtım politikası denebilir. CD, DVD, USB Bellek olarak dağıtarak her bilgisayara girmeyi amaçlıyorlar. Doğru bir politika. Neticesini de verecektir.

gerçekten güzel. helal sana microsoft.

makul bir yükseltme ücrete niye olmasın

bence daha cd den güsel

o koca kutunun içine dvd nin yanısıra koysa iyi olur nede dünyanın parasını istiyor. birde kutuya 4çekirdekli bir cpu koysa fiyatını anca hak eder.

İşte olması gereken bu

helal sana microsoft

Çok iyi akıl edilmiş.
Bu sefer işini yapıyor micisoft hakkını teslim edeyim.

önceleri windowslar disketler yaygın olduğu için disketlerde, cd yaygınlaştı xp cdye girdi, sonra dvd yaygınlaştı vista dvdye girdi şimdi ise flash bellekler yaygın tabiki böyle sunacak hatta bence win7den sonraki win8'ide yeni bir sistem geliştirerek tamamen online olarak sunabilir

win 7 yi normalde usb bellek üzerinden kurabiliyoruz sadece. sadece hazırını vermiş olurlar.. güzel olur aslında.. bi 5 sene sonra çıkıcak windows çift katmanlı dvd nin tamamının işgal edicek... .)

arkadaşlar şimdiden Blue-ray sürücü alın çünkü

bence DVD 4.7gb bile yetmemeye başladı

bundan sonra çıkacak windows 8 9 10 lar Blue-ray olarak gelicek :)

mantıklı gerçekten

optik sürü ne ki_? ::D

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
optik sürü ne ki_? ::DBugün 12:39

optik sürücü yani DVD yada CD sürücü optik nedir?Fiziğin ışıkla, ışınla ilgili alt dalı CD ve DVD'ye de ışınla veri yazıldığığı için optik sürücü deniyor

Optik sürücü CD veya DVD sürücüsüdür.

arkadaşım blue-ray değil BLU-RAY onun adı...

Eninde sonunda optik sürücüler gereksiz donanımlar olacak. Microsoft ilk adımı atanlardan bir firma. Bu gelişme gerçekten çok hoşuma gitti. Tebrikler

optik sürü ne ki_? ::D
********
her ne kadar bilmediğini düşünüp cd veya dvd olarak bilgilendirmeye çalışan arkadaşlar olsada :D

ben ne demek istediğini ve nereye gönderme yaptığını anladım kardeşim. ve hakikaten beni güldürdün.. ::D

blu-ray değil BLUe-RAY onun adı cünki bu sistemin cıkıs adı bu her tasırım kendine göre ad veriyor die tasarımda klan isin gercek olmamlı

blue-blu tartısmasın son nokta olsun

Neden Blu-ray ismi? [değiştir]Blu-ray, ismini veri yazıp okumak için kullandığı mavi-mor ( Blue-Violet ) lazer ışınının “Blue”su ile optik ışının “ray”inin birleşmesinden alıyor. Blu-ray yazımındaki “e” harfinin eksikliği Blu-ray disk birliğinin bu adı kayıtlı bir ticari marka olarak kaydettirebilmeleri için bilerek yaptıkları bir oynama.
Kaynak http://tr.wikipedia.org/wiki/Blu-ray

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir