Nokia'dan Lumia 920 açıklaması!

Bazı Lumia 920 sahiplerinin yaşadığı pil sorununa, Nokia Türkiye'den CHIP Online'a özel açıklama...

Nokia'dan Lumia 920 açıklaması!

Dün burada yayınladığımız haberimizde, az sayıda da olsa, bazı kullanıcıların, Lumia 920 ile ilgili yaşadıklarını iddia ettikleri pil sorunundan bahsetmiştik. Nokia Türkiye ile yaptığımız görüşmelerde, konuyla ilgili olarak, CHIP Online'a özel bir açıklama yaptılar. Bu açıklamayı, noktasına dokunmadan yayınlıyor; Nokia Türkiye'ye, konuya gösterdikleri özen ve ilgi nedeniyle teşekkür ediyoruz. İşte o açıklama:

"Nokia Lumia 920, çok yaratıcı ve yenilikçi bir ürün. Bir çok farklı deneyimi bir arada sunuyor. Görüntüleme teknolojisinden, navigasyon çözümlerine, eğlence özelliklerinden, sahip olduğu birbirinden kullanışlı uygulamaları göz önüne aldığımızda ürünü kullananların Lumia 920'yi, kolay kolay ellerinden düşüremediklerini görüyoruz. Lumia 920 içerisinde 2000 mAh kapasitesinde bir pil bulunuyor. Bu kapasite de sektör standartlarının üzerinde. Örnek vermek gerekirse Lumia 920 sahip olduğu pil performansı ile 3 saate yakın bir süre " Optik Görüntü Sabitleme / Optical Image Stabilization" özelliği ile video kaydı yapabiliyor. Bu da aslında ürünün pil performansını çok net olarak gösteriyor. Kullanıcılarımıza ürünü ilk aldıklarında, ürünü tamamen şarj ettikten sonra kullanmalarını önüyoruz. Ayrıca, kullanıcılarımıza yeri gelmişken kablosuz şarj özelliğinden de bahsetmek isteriz. Kullanıcılarımız aldıkları kablosuz şarj üniteleriyle Lumia 920'lerini gün içinde rahatlıkla şarj edebilir ve Lumia 920'lerini her daim hazır tutabilirler."

Lumia 920 testimiz için tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hem yerli hem de yabancı forum sitelerinde onlarca şikayet var, özellikle de NFC ile bağlantılı oldugpuna dair. Ayrıca Nokia Global veya Microsoft bir açıklama yapmamışken, bu baştan savma açıklamanın nesine teşekkür ediyor CHIP, onu anlayamadık!

Tabi kablosuz şarj aletinin fişini bir yerimize takar yoldayken şarj ederiz. Bunlar ne kadar komik açıklamalar. WP8 piyasaya yeni giren bir telefon bu telefonun şuan piyasadaki akıllı telefonların eksikliklerini kapaması gerekiyorki kendine bir yer edinebilsin. Android insanlar niye bukadar sevdi İOS'daki kısıtlamalar androidde yoktu. Şuan bence Akkıllı telefonlardaki en büyük sorun pil sorunu bunu çözmek yerine nokia 2000mah bataryasıyla bile daha kötü performans veriyor. İnsanların bahsettiği androiddeki stabilite sorunu nedir ben anlamış değilim ben telefonu alalı 1,5 yıl oldu daha telefonu kapatmadım (OTO Güncellemeler Hariç). Bu zaman sarfında telefonumda donma, takılma, kasma hiç olmadı.

Haha açıklamaya bak adam resmen nokia fanlarına hayatınızda akıllı telefon mu gördünüz insan gibi kullanın demiş :)

Yan, kalibrasyon yapmayan kullanıcıların başına gelen bir durum. İlk kullanımda %100 şarj edip kapanıncaya kadar kullanın sonra tekrar %100'e kadar şarj edin ve bundan sonra dilediğiniz gibi kullanmaya, şarj etmeye devam edin.

Bu açıklamaile neye açıklık getirmeye çalışmışlar peki? Ortada telefonun nasıl kullanılacağına dair bir açıklama var bunu pekçok insanda biliyor. o ilk şarj ı doğruda yapmasan pilinin okadar erken bitmesi sorunu ortaya çıkmaz. Hoş bu sorun belki yazılımsaldır bunuda windows ekibi çözücektir. Herkez çok iyi biliyorki karga tulumba yetiştirilen bir telefon ve işletim sistemi oldu. zamanla toparlanacaktır. Buradan bu cihazı alacaklarada yada yeni farkı bir işletim sistemli veyahut windows işletim sistemli cihaz alacaklara sesleniyim. hiçbirzaman ilk çıkan bir sistemin ilkversiyonu zorunda değiliseniz almayın. Biraz bekleyin 2. versiyonunu alın.

Ne yaparsanız yapın şu pil sorununu hayatta böyle çözemezsiniz. Yanımızda artık batarya taşıyacağız....hangi telefon olursa olsun kullan pil bitsin doldur tekrar kullan pil bitsin bu böyle yıllarca devam eder gider...Kablosuz şarj teknolojisinin daha çok gelişmesi lazım bence...

Turkiye'ye getirmedikleri telefon icin aciklama yapan Nokia'yi tebrik ediyorum :-)

windows mobile arayüzü hoş gibi görünüyorsa da 2 gün sonra çok sıkıcı oluyor. denemek isteyenler google play den androidlerine tema olarak yüklesinler. Tabii ki zevkler tartışılmaz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play