Patlayan iPhone'lar Apple'ı da bezdirdi...

Ardı ardına patlayan iPhone ve iPod'lar sonunda Apple'ın da gündeminde: İşte yapılacaklar listesi...

Apple Avrupa Komisyonu'na konuştu...
iPhone'lar test edilecek

Daha önce Fransız bir gencin kız arkadaşının iPhone'unun patlamasına ve 11 yaşındaki bir kız çocuğunun patlayan iPod'una haberlerimizde yer vermiştik.

Apple birbiri ardına gelen patlayan iPhone haberlerinin ardından, Avrupa Komisyonu'nun da talebiyle, nihayet meseleyi soruşturmaya karar verdi. Daha önce bu tür olayları örtbas etmeye çalışmakla da suçlanan Apple hala olayların münferit olduğunda ısrarcı.

"Apple bize geri dönerek bu olayların münferit kazalar olduğunu belirtti" diyen Avrupa Komisyonu sözcüsü Helen Kearns, "Bu sorunun geniş çaplı olduğunu düşünmüyorlar" diye ekledi.

Yapılan açıklamaya göre Apple, medyada yer alan haberlerin detaylarını toplayarak işe başlayacak. Bununla birlikte bu tür kazalara sebep olmuş olabilecek potansiyel donanım sorunlarına karşı da testler yapılacak.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

yahu benim iphone foça'da çadırda 50 derece sıcaklıkta patlamadı da bunlar nasıl patlatıyor bu telefonu

Sen güzelim cihazları yanlış tasarla,git birde teknolojiyi takip ediyorum diye incecik cihaza yüksek ısınma potansiyeli olan işlemci koy sonrada münferit de...
Uyanın arkadaşlar uyanın...

resmen bomba

60 milyon iphone içinden 3-4 tane böyle olay olduysa...
Olayların müferit olduğu kesindir.

bu tür kazalara sebep olmuş olabilecek potansiyel donanım sorunlarına karşı da testler yapılacak.

Yapılmamış yani :D

telefon çok hoş güzelde aceleye gelen bir cihaz başdan sağma
nokia okadar telefon yapıyor ama 2 haftada bir arıza patlama haberi duymuyoruz.

acaba hanginiz ipod elinde yada kulağında patlasa münferit diyebilirsiniz ?

bence münferit demek o an aklınıza bile gelmez, acıdan ciyak ciyak bağırırsınız, ama çok inatcı olanlar münferiiiiiitt diye de bağırabilir :)

şimdiden geçmiş ola

kullanıcı hatasında olabilir. örnek, aşırı sıcaklık, nem

şimdiye kadar iphone um patladı diyen hiçkimsenin (3 kişi) bir yerine birşey olmadı. Bu da olayların tazminat için sahte olduğunun bir kanıtı.

internette bir araştırın adamlar kaç dereceye çıktığını hangi parçanın nekadar ısındığını bile fotoğraflı videolu göstermişler hala apple'ı koruyanlar var.

Apple funboylarında beyin yok i anlasınlar o tuğlalar patlıyor çünkü bataryayı anakarta sabit batarya ısınıyorsa patlar telefonda ( tekno tuğlada ) bataryadan çıkan gazları tahliye edecek valf yoksa olsaydı patlamazlardı yok...ya batarya çıkarılabilir olmalı yada gaz tahliye valfi koysunlar... ucuz su geçirmez fenerlerde bile var bu valflerden...

Hakuteiken yazmış:
yahu benim iphone foça'da çadırda 50 derece sıcaklıkta patlamadı da bunlar nasıl patlatıyor bu telefonu

o senin şansın... telefon kılıklı tuğlada valf var mı bataryadan çıkan gazları nasıl tahliye ediyor baktın mı?

Yahu hepsi yalan be. Siz apple'yi kötüleyin ve ürünlerini almayın, kullanmayın. Ama ben Apple'yi seviyorum ve güveniyorum. Bu olaylarda tamamen aldatmaca ve tazminat koparabilmek için yapılmış bir şey. Davalarıda araştırdım ve aslında hiç biri patlamamış, bizzat kullanıcı tarafından patlatılmış.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir