PC'niz açıldığında hangi programlar çalışıyor

PC'yi açtığınızda Windows'la beraber neler çalışıyor? Bu bedava araçla cevabı bulmanız çok kolay...

  • Ümit Öncel
PC'niz açıldığında hangi programlar çalışıyor?
Bilgisayarınızda hiçbir program sizin haberiniz olmadan çalışmasın!

Zaman zaman bilgisayarınızın yavaş açıldığından şikayet etmişsiniz veya bu tip şikayetleri sık sık duymuşsunuzdur. Bunun sebebi Windows başlatıldığı anda çalışmaya başlayan programlar olabilir. Peki siz Windows çalıştığı anda hangi programların beraberinde otomatik olarak çalışmaya başladığını biliyor musunuz? Artık bunu öğrenmek için ileri seviye bir kullanıcı olmaya gerek yok. Tek ihtiyacınız olan ufak ve ücretsiz bir yazılım olan Autostart Explorer.

Sadece 228 KB'lık bir dosyayı indirdikten sonra hemen kullanmaya başlayabileceğiniz Autostart Explorer, size basit bir kullanıcı ara birini yardımıyla sisteminizde otomatik olarak çalışmaya başlayan tüm programları gösterebiliyor. Eğer yaklaşık olarak ne zaman bilgisayarınızın yavaş açılma sorununun ortaya çıktığını biliyorsanız, suçluyu da bu program yardımıyla bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Autostart Explorer'ın size gösterdiği programlardan birinin üzerine sağ tıklayıp "Properties"i seçmek. Bundan sonra programın ne zaman kurulduğunu görebilir ve bilgisayarınızdaki yavaşlama şikayeti zamanı ile karşılaştırarak muhtemel bir şüpheliyi tesit edebilirsiniz.

Autostart Explorer'ı şu adresten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

win7 kendi hallediyor :)

msconfig.exe
ne işe yarıyor ????

o işi Revo Uninstaller prog.da yapıyor hemde kusursuz

yaw msconfig varken ay rı program kurup pc yi niye meşgul ediyoz :D

Hiç microsoft'un bu aracını denediniz mi???
technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

Bu araç microsoft tarafından dağıtılıyor ve sürekli güncelleniyor, Win7 dahil tüm windows versiyonlarında kullanabilirsiniz. Ancak bilmediğiniz şeyleri silmeyin bilgisayarınız açılmaz...
technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

Sen de yorum yaz