Piramitlerin sırrı teknoloji ile çözüldü!

Piramitlerin nasıl inşa edildiğini merak ediyor musunuz? Sorunun yanıtı 3 boyutlu videomuzda gizli..

Piramitlerin sırrı teknoloji ile çözüldü.

Piramitler nasıl inşa edildi? Bu soru yüzyıllardır bilim adamlarının, tarihçilerinin kafasını kurcalıyor ve herkes bu sırrı öğrenebilmek için uğraşıyor. Uzaylılardan tutun da kayıp kıta Atlantis'in teknoloji olarak çok ileri halkına kadar bir çok teori üretiliyor. Bu teorilerden hiçbiri, birazdan izleyeceğiniz videoda yer alan 3D modelleme kadar ayakları yere basan bir teori değil.

Mimar Jean-Pierre Houdin tarafından yürütülen ve tamamlanması yıllar süren çalışma sonunda geçtiğimiz hafta Türkiye ofisini açan Dassault Systemes firmasından Mehdi Tayoubi'nin yönettiği ekibin de yardımı ile 3D modellenerek görselleştirilmiş ve analiz edilmiş oldu.

Videoda izleyeceğiniz 3D modelleme CATIA yazılımı kullanılarak, DS partnerlerinden "Gehry Technologies" tarafından geliştirilen modüller ile yapılmış. Piramidin sırrının merkezini teşkil eden kral odasının analizleri SIMULIA ile yapılmış. Blokların taşınması sırasında çalışacak ekiplerin ergonomi analizleri ve blokların planlanan alan içinde taşınabileceğinin analizleri DELMIA ile gerçekleştirilmiş.

Bütün bu oluşan projenin herkesin erişimine Web üzerinden 3 boyutlu olarak açılması ise Virtools ürünü ile hayata geçirilmiş. Projenin ayrıntılı bilgilerini http://khufu.3ds.com/introduction/ adresinden almak mümkün.

Ve karşınızda 3D video...

Büyük sır en sonunda aydınlanıyor. Şimdi sizleri bu detaylı çalışmanın bir özeti olarak nitelendirebileceğimiz video ile baş başa bırakıyoruz. Video 3D gözlüklerle izlenmek üzere üretilmiş. Ancak gözlüksüz de pekala seyredilebiliyor ve anlaşıbiliyor, gözlük takınca ise derinliği ve detayları gerçekten hissediyorsunuz.

Videoyu izlemek için tıklayın.

3D gözlüğüm yok diyenlere adım adım rehber...

Eğer bir yerlerden 3D gözlük bulamazsanız, aşağıdaki açıklama yardımıyla ve videoları izleyerek kendi 3D gözlüğünüzü kendinizin nasıl yapabileceğini de öğrenebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Mükemmel bir zeka ve kusursuz tekniklerle ulaşılan yüksek teknoloji!

hiçbirşey yok boşuna kota harcamayın...

bırakın allahınızı severseniz hergün değişik teori atıyorlar ortaya şu günkü teknolojinin durumuna baktıkca içim acıyor adamlar taşlarla oynamışlar aklımız almıyor bizde slikon çiplerle oynuyoruz:D

taşlarla oynuyorlar diyorsun o piramitler Orion takım yıldızına göre düzenlemiş ve presesyona göre poziyon almıştır.O yapılar mezar değildir.Rasathanedir

ALLAH sizin gibi bilim adamlarını napsın :D ulan binlerce sene önce adamlar çip mi biliyormuş elektrik nedir onumu biliyormuş ama nası yapmış böle bi yapıyı aradan 1500 sene geçti halan sırrı çözülemedi demekki o zamanki insanlar şimdi yaşasaydı uçan araçlar gezegenler arası seyehat ışınlanma vs... herşey mevcut olcakmış =)

İster inanın, ister inanmayın ama önce gidip araştırın, o zamanın piramitleri inşa edilirken o insanlar kocaman kocaman taşları bugunki kömür vagonlarına benzeyen (onların çok daha buyugu) araçlarla (bugun ray dediğimiz bir sistemin ilkel haliyle) taşıdılar.

nasil yapildi mi soruyorsunuz kendinize ben biliyom, bunlar tek tek yapilmadi kocaman daglari kücülerterek pyramid sekline soktular icine magralar yaptilar sonra güzelcene cilaladirlar birazda kum yapistirdilar bugüne kadar herkesi kazikladilar

ilkel teknoji dedıgınız taşlarla kı o devir taş devrii =)

modern teknoloji dedimizde çiplerle mınık mınık çip denilen aletlerle bırakın artık taşları yapan yapmıss ama tum matematıksel hesaplamalarla (pisagor dan tutt gittigi yere kdr herseyı hesaplamıslar ve bugun bile varlıgını korumaktalar)
nasıl yapmıslarsa helal olsunn (insan veya uzaylı)
biz çiplerımıze devam edelım taş işleri bize agır gelır bize kucuk modern aygıtlar lazım xD

yaw millet aklım almıyor.

Piramitler:

1-Büyük Piramitin açilari,Nil'in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.

2-Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pisagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.3-Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce km uzaktadır. Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.4-Piramit kimin adına yapıldıysa, onun mumyasının bulunduğu odaya, yılda iki kez güneş girmektedir. Doğduğu gün ve tahta geçtiği gün.

5-Büyük Piramitin taban yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.6-Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

7-Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.

8-Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.9-Piramitlerin içinde, ultrasound radar, sonar gibi cihazlar çalışmaktadır.10-Kirletilmiş su birkaç gün piramitin içinde bekletilirse,kirden arınmış olur.11-Süt, birkaç gün süreyle bozulmadan kalır ve sonunda yoğurt olur.

12-Bitkiler, piramitin içinde daha çabuk büyürler.13-Piramit içine bırakılan su, 5 hafta süre ile bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.14-Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar piramitlerin içinde daha çabuk iyileşme gösterir.15-Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku neşretmeden piramit içinde mumyalaşır.

16-Büyük Piramit, dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.17-Piramit dev bir güneş saatidir.Ekim ortasiyla Mart başı arasında düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunlugunu gösterir.

18-Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin taş levhalar üstünde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlışsız olarak saptanabiliyordu.19-Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.20-Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.21-Gizde'den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.22-Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.23-Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğuna hakkında bir bilgi yoktur.Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu yada aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.24-Piramitlerin içi yazın soğuk,kışın sıcak olur.

25-Kahire'de bulunan Keops Piramidi, her biri 12 ton ağırlığında olan iki buçuk milyon adet taş bloktan oluşmuştur.Bugün, günde on blok yerleştirilmesi halinde,yapımının 664 yıl sürer.26-Büyük piramidin üstünden geçen meridyen, karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya bölmektedir.

yani demek istediğim ozamanın insanları nerden biliyor bu kadar ince hesap yapmasını. nerden biliyor ekvatoru falan çıkıpta ekvatoramı bakmışlar.

gerçekten olağan üstü bir eser.

şimdiki bilim adamları ise ancak bol bol çene yapar. icraat desen yok sıfır. daha piramitlerin sırrını bile çözememişler.

5. fıkrada piramitin taban yüzeyi anıtın yarısının iki katına bölündüğünde pi sayısı çıkar diyor. Yarısının iki katı kendisi olmuyor mu? Bir sayının yarısının iki katı kendisi değilmidir.

ne diyeyim ki

piramitlerin icine günes iki gere girermis mis mus inanmayin bunlar hikaye.bunlar sadece efsane hemde baba cinsinden efsaneler. gören yok bilen yok.piramitlerin icinde zaten hicbirsey yok.mezar odasi kapali birakin günesi hava bile girmez 20 tonluk dökme kirectasi kaliplarindan yapilmis piramitlerin enlemlerle boylamlarla alakasi yok sadece orada insa edilmisler hepsi o kadar ......

bu videonun gercege yakinla bir ilgisi yok bence
neden diye soracak olursaniz
taslarin her biri 20 ton diyorlar ama videoda gordugumuz gibi taslari bazen 5-8 kisi iple kaldiriyor ve mancinik sistemi gibi bir sistem kullaniylar simdi eger bu taslar 20 tonsa bunu kaldirmaniz icin size en assa celik halat lazim bogaz kprusunde olanlardan.
2.si hadi diyelim ipler kopmuyor tahta dayanmaz 20 tonluk bir tasa hadi diyelim tahta dayandi sizo nu kaldirman icin en assa 1000 kisi lazim bi dusunun 1 insan 100 kilo olsa tas 20 tonnnnn tonnnn imkansiz
ne buna insan gucu yeter nede o gnku tahtalar ve ipler ama taslari ittikleri dogru diye dusunuyorum tren raylari sistemi yaparak raylari yagladiklari zaman 10 20 kisi zorarsa o taslari yerinden oynatabilir.

Piramitlerdeki gizem asla çözülemiyecek.Nedenmi ? Çünkü tahminen çözüleli bi 10 sene oldu.Ha duyamazsınız o normal.Adamların bizlere açıkla yapmasınımı bekliyorsunuz ? Popüler kültürü bozucak hiçbir bilgi biz dayatmalarla yaşayan halkla paylaşılmaz, denge bozulmaz.Yukarıdaki video ya gelincede yorum yapmak yersiz.Oradaki sistemle anca 2 katlı kerpiç ev yapılabilir mantıken.

gidip görmek lazım kimse boş konuşmasın kimse bişey bilmiyo ki

Arkadaşlar bu uzaylıların işidir.Aranızda dediğime inanmayacak çok biliyoru ve hatta uzaylı diye birşey olmadığını iddia edenlein olduğunu da biliyorum.Ama şunu bilmenizi isterim evrende 101 tane galaksi var.Bizim galaksimizde bunlardan biri;Samanyolu.Peki ya diğerleri onlardan herhangi birinde bulunan gezegende yaşam olmadığını mı düşünüyorsunuz.Haa Mars'ta yok.Ona bende katılıyorum.Çünkü,Mars Güneş'e uzaklık olarak 2. sırada.Bu nedenle yaşam orada olamaz aşırı sıcaktan.Biz ise 3.sıradayız.Peki ya diğer galaksilerdeki 3. sırada olmadığını ne biliyorsunuz...

misirlilar bu yapıarı buldular ve içerisini keşvfettiler ve yapıları talıllat yaparak kutsal saydık ları kıralarını içerıne koyduar tabı kendılerıde bikaç deneme yaptılar mesala kerpıçten yapılar yapabıdıerı oydu kıraarı mezarara koyduktan sonra bazı yerlerını kapatıar mezar hırsızlarına karşı bunlar bu yapıları yapanlar bızım öz atalarımız haada evrev deer yüzyılardan beri gelıp bızı eyıtmeye çalışı yorar yanı mısırlıarı bırşey yapı falan yok yapmiş olsaardı şuan da dün yayı yönetır ourduar yorum yazın

bence bu pıramıtler boşu boşuna yapılmamıştır. elbet vardır sırrı ve şıfrelleri.

bu piramitler çok ilginç şeyler hatta belki bizim de bilmediğimiz birçok ilginç özelliği de vardır :)

bızde dıyoduk fantazı olsun dıe yapmıslar.bı amacı oldugunu hıc dusunemdek hayret . hayret. allaa allaaa bak sen su ısee

katilıyom haklısın bir ayette de diyoki allah 7 amel yarttı biz onlardan yanlızca bırıyız 6 tane daha var ama ben bunların uzaylı değilde insanını bir üst tarafın yaptıklarını düşünüyom böyle bir güc ve akıl dünyada ya hiç yok yada cok kısıtlıdır

dünyayı mısırlılar yönetir olurlarmış.... ulen sen kendini bir yönet önce osmanlılarda 700 yıla yakın yönetmişler şimdi kimde sıra

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play