Play Store Logosunda Küçük Değişiklik!

Google'ın Play Store logosunda yaptığı değişiklik ortaya çıktı! İşte yenilenen Play Store logosu...

  • Zeynel A. Öztürk
Play Store Logosunda Küçük Değişiklik!

Google, bir süredir değiştirmediği Play Store logosunda küçük bir değişiklik yaptı. Renkli üçgenin yer aldığı logoda artık alışveriş çantasını göremiyoruz.

Değişikliği ilk fark edenlerden olan Android Police'e göre sadece Google Play Store logosu değişmedi, uyarı simgelerinde de küçük bir değişiklik yapıldı ve simgedeki çanta kaldırıldı.

Google yeni kurumsal logosunu 2015'te ortaya çıkarmış, ikonik logosunun yazı tipini ve parlaklığını değiştirmişti. Son yıllarda diğer teknoloji devleri de logolarında önemli değişiklikler yaptılar. Facebook, 2015'te logosunu güncelledi ve telefonlarda daha iyi görünen bir Typeface'e geçiş yaptı. 2013'te ise Marissa Mayer, Yahoo'nun logosunda bir değişiklik yapmıştı.

Google, kendi logosunu güncellerken eğlenceli renkleri kullanmaktan vazgeçmişti. Aynısını yeni Play Store logosu için de söylemek mümkün.

Yenilenen Play Store logosunu beğendiniz mi? İzleniminizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Son kullanıcıya ne zaman ulaşacak bu yenilik?

Yeni logo; Renlerinden dolayı "Google" ve oynatma tuşunu anımsatan şeklinden dolayı "play" dışında zihinde bir anımsama yapamıyor malesef. Bence logo, marketi anımsatma konusunda eskiden de yeterli değildi fakat şimdi tam bir eksiklik oluşmuş. İnternete bu değişikliğin marketten yapılan alışveriş ve doğal olarak da ücret ödeme konusunu anımsatmaması için yapılmış olabileceği söyleniyor. Bilge Baykuş

Evet son kullanıcıya ne zaman ulaşacak bu yenilik?(!)

Sen de yorum yaz