Pokemon Go'ya Yeni Rakip: Walking Dead'in Zombileri

Henüz duyurulan The Walking Dead: Our World isimli oyun, Pokemon Go'ya ilginç bir şekilde rakip olacak!

  • Levent Öztürk
Pokemon Go'ya yeni rakip: Zombiler!

2016 yazını saran Pokemon Go'yu hatırlarsınız... Görünene göre şimdi de tamamen farklı türde bir AR oyunu herkesin yeni takıntısı olmaya hazırlanıyor. AMC ve geliştirici Next Game, yaptıkları açıklama ile iOS ve Android için konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu The Walking Dead: Our World'ü duyurdu.

Our World temel olarak "walker'lar" (zombiler) ile gerçek dünyada savaşmayı içeriyor. TechCrunch'ın belirttiğine göre oyunun amacı, hayatta kalanları kurtarmak. Ayrıca Walking Sead serisinin yıldızlarının artık simgeleşmiş olan silahlarını da kullanabiliyorsunuz.

Pokemon Go'da olduğu gibi The Walking Dead: Our World, gerçek dünya üzerine sanal düşmanlar yerleştiriyor. Ancak bütün kan, silah ve genel olarak karmaşa düşünülürse, bunun Pokemon Go'ya göre çok daha fazla yetişkinlere yönelik olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Her ne kadar Next Game açık bir şekilde söylememiş olsa da The Walking Dead: Our World iOS 11'e gelecek olan Apple ARKit ve yeni duyurulan Google ARCore teknolojilerini kullanıyor.

Bu çerçeveler, geliştiricilerin, kullanıcıların ek donanıma ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri AR uygulamaları yapmalarına imkan tanıyor. ARKit ve ARCore, sunuldukları zaman milyonlarca iPhone ve Android telefona artırılmış gerçeklik teknolojilerini getirecek.

Oyun muhtemelen iOS 11 ile birlikte, Eylül ayı içerisinde indirilmeye sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

The walking dead oyunu pokemon go'dan daha güzel olur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost