PS4'ün en büyük bombası bu mu?

Sahneye çıkmak için gün sayan PlayStation 4'te bulunacağı söylenen bu özelliği kimse beklemiyordu!

PS4'ün en büyük bombası bu mu?
Çarşamba gününü beklemek için bir sebep daha...

20 Şubat tarihi yaklaştıkça, Sony'nin yapacağı açıklama hakkındaki dedikodular da artmaya devam ediyor. Fakat bu sefer ki haber bir dedikodudan çok daha öte olabilir...

The Wall Street Journal'dan gelen bir habere göre, Sony'nin yeni konsolu daha önce görülmemiş, bambaşka bir teknoloji ile karşımıza çıkacak. Bundan önce yeni kol tasarımında dokunmatik ekran kullanımı ile ilgi çeken Sony, bahsi geçen yeni teknoloji ile internet üzerinden stream yapmak sureti ile oyun oynamamıza imkan tanıyacak. Sony bundan bir yıl kadar önce internet üzerinde dosya paylaşımı, yani stream oyun sunucu sağlayıcısı Gakai'yi satın almıştı. Şimdiyse bu teknoloji PS4 kullanıcılarının internet üzerinden oyun oynamalarını sağlamak için geliştirmiş durumda.

Haberin açıklamasında ise WSJ durumu şu şekilde açıkladı; "Öğrendiğimiz üzere, Çarşamba günü Sony'nin yeni konsolu ve beraberinden internet üzerinden oyun oynanmasına imkan tanıyacak teknolojisi tüm oyun severlere tanıtılacak. Stream sunucu sistemi, hali hazırda bulunan PS3 oyunlarının yeni konsolda oynanmasına imkan tanıyacağı gibi aynı zamanda da optik disketlere yazılı yeni isimlerin de internet üzerinden oynanmasına imkan tanıyacak."

Günümüzde fazlasıyla ilgi çeken stream kullanım, eğer Sony kendisini başarılı bir şekilde PS4'e aktarırsa, oyun piyasasının geleceğini tamamen değiştirebilir.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Anlaşılan Sony her zaman ki gibi yine muazzam ötesi bir konsol yaratmış. diğer konsollar ve özellikle her defasında papağan gibi grafik grafik diyen pc sahiplerinin durumunu artık düşünemiyorum bile :)

Az bir zaman kaldı göreceksiniz sony bu özelliği ps1-ps2 oyunları için ps3'e getirecek ve ps4 duyurmayacak.

@19 Şub 2013 22:14 Su durumda öyle bir hata yapmasi hisse degerlerini düsürür. Yalnizca PSN ile ilgili duyuru olsa bunu daha önce aciklamasi gerekiyordu ki beklenti olusmasin yoksa piyasa degerini cok kötü etkiler.

Nasil duyurmaz.. dunya bu haberi konusuyor.. duyurmazsa tam bir hayal kirikligi olur.. xbox720 yide unutmayalim.. yoksa sony zarar eder.. ve bnce harika suprizler ve gelismeler ile duyuracaktir... ;)))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir