Rusya'dan güvenli selfie rehberi!

İlginç selfie'ler çekmeye çalışırken ilginç bir biçimde ölenler, koca bir ülkeyi harekete geçirdi!

Rusya'dan güvenli selfie rehberi!

Rusların ilginç selfie'ler çekme merakı, bugüne kadar binlerce yaralanma ve yüzlerce ölüm olayıyla sonuçlandı. Bu durumun üzerine Rus hükümeti, doğal olarak gençliği tehlikeli selfie'lerden alıkoyacak kitapçıklar dağıtmaya başladı.

Rusça bilmeseniz bile kitapçıktaki diyagramlar, yeterince açıklar. Aşağıda ise diyagramların İngilizce'ye çevrilmiş sürümlerini görebilirsiniz. Çeviriye göre "sokak ortasında selfie çekmek" hatta Rusya'da sokak ortasında durmak, doğru bir hareket değil. 

Hatırlatmalar, şöyle devam ediyor:

Tren raylarında selfie çekmek? Asla - hayatınıza değer veriyorsanız bunu yapayın.

Vahşi hayvanlarla selfie? Hayır! Sizi öldürüp öldürmeyeceğini bilemeyiz, ancak sonuç her zaman sandığınız kadar güzel olmayabilir.

Tren raylarının dışında, trenin üzerinde selfie çeksem? Bu da kötü bir fikir.

Voltaj selfie'si? Hayır! Voltajla ilgili herhangi bir selfie'ye hayır.

Uçurumdan kayarken selfie çekmek nasıl olurdu? Yolunuzu doğru seçin! Güvenli iniş yapın!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

youtube`da bir video izlemiştim, rus kızının başına arkadaşları kamera koymuş, 70 katlı hatta çok daha yüksek binanın çatısında balkon bile sayılmayacak arada incecik beton yollar olan beton çıkıntı var, kız burada yürüyor aradaki boşluklardan şehir manzarası gözüküyor, videoyu küçücük ekranda seyredenlerin bile yüreği ağzına geliyor. rus gençleri hayatını tehlikeye atmasını seviyor galiba. youtube`da "çatı kenarında yürüyen rus sarışın" diye aratın.

@12 Temmuz 2015 16:19 kadının sarışın olup olmadığı belli değil ki, rus olunca sarışın mı olunuyor

@12 Temmuz 2015 23:16 onu videoyu yükleyene söyleyeceksiniz :) ben eğer bahsettiğim videoyu merak eden olursa videoyu bulabilsin diye; videonun ismini yazdım.

"sonunda bunu da gördük" böyle başlık atmakta nedir? sevgili chip online editörleri adamlar vatandaşlarına değer veriyor.

e evladım çıkacak başka yer bulamadınmı....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir