Sakın "iPhone 5 istasyonu" almayın, çünkü...

Apple'ın iPhone 5 için üretmeyeceğini açıkladığı aksesuar yine Çin'den geldi; gelmez olaydı dedirtti

  • Zeynel A. Öztürk
Sakın "iPhone 5 istasyonu" almayın, çünkü...

Apple, iPhone 5 için istasyon aksesuarı üretmeme kararı almıştı. Başka markaların istasyon üretmesi de, Apple'ın nasıl çalıştığını sadece kendisinin bildiği Lightning bağlantısı nedeniyle şimdilik mümkün görünmüyor. "iPhone 5 istasyonu" adıyla satılan bir Çin ürününü satın alan kullanıcı ise bu durumu bizzat tecrübe ederek öğrenmiş görünüyor.

Double Helix Cables'dan Peter, satın aldığı "iPhone 5 istasyonu"nun "beş para etmediğini" söylüyor. "Bu uyduruk şeyi kutusundan çıkardım, ve bir eşek şakası gibiydi", "istasyon üzerindeki lightning fişi, lanet olası bir kartona benziyordu, tabi buna karton derseniz" diyen Peter, istasyonun arkasındaki dişi Lightning girişinin daha düzgün göründüğünü söylüyor. "İçinde ne işe yaradığını bir tek Tanrı'nın bildiği birkaç entegre devre ve direnç vardı. Normalde bir Lightning ek kablosu için devreye ihtiyacınız yok. Devrelerden oluşan bu "lightning" fişi, bir şerit kablo ile arka taraftaki garip bir karta bağlanıyor."

Dock'un iPhone 5 boyutlarına göre üretilmediğini ve üzerindeki lightning fişinin de iPhone 5'e tam oturmadığını söyleyen Peter, iPhone'unu bozmamak için sahte aksesuarla daha fazla uğraşmak istememiş.

Peter'in hikayesinden anladığımız şu ki, "iPhone 5 istasyonu" adıyla satılan aksesuarlara kolay kolay inanmamamız ve para harcamamamız gerekiyor. En azından şimdilik.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

iphone 5im yok kafam rahat

Peter, kitap yazmayı düşün.. lanet olsun dostum kesin alırım

Geleceği olmayan ölü bir teknoloji lightning. Neden mi? Usb 2 kadar hız sunabilen 8 pin kalabalığı olan kablosu çok pahalı evrensel olmayan uyumsuzluğu had safhada olan bir teknoloji... Apple ekosisteminin bir parçası sadece kapalı bir sistemin geleceği olmayan bir sistemin...

hangi kafayla yapmışlar bu cihazı

iPhone 5 telefon mu ki siz aksesuarının haberini yapıyorsunuz.

almayın almayın hahaha 200 dolar verip orjinal alın cıkarsa tabi

Lightning mi? Pehhh. Para tuzağı

dünyaları çözen crackçiler, bitane kablonun nasıl çalıştığını çözemiyorlarsa yazıklar olsun diyorum.

3300 lira veren 200 doları da veriyor kolayca. sen gülüp izlemeye devam

apple'ın mini usb'yi keşevetmesi ne kadar sürecek acaba.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play