Skype, Lync kullanıcılarını kabul edecek!

Microsoft, bu çok popüler yazılımının gücüne güç katacak yeniliğini duyurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Skype'a Lync desteği geldi!

Microsoft, "tüketicilere yönelik" Skype mesajlaşma yazılımına Lync desteği eklediğini duyurdu. Bu sayede iş yerlerini hedefleyen Lync ile Skype, ilk kez birbirine bağlanabilecek.

Şirket,  Skype blog'unda yaptığı açıklamada Skype ve Lync arasındaki çapraz desteğin şu an Windows ve Mac masaüstü istemcilerinde desteklendiğini, diğer platformlar için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Yeni sunulan destek sayesinde iki hizmetin kullanıcıları, aralarında metin tabanlı ve sesli sohbet yapabiliyorlar. Videolu sohbet işlevi ise daha sonra eklenecek.

Skype'taki kişi listenize Lync kullanıcılarını eklemek için Skype'a oturum açmanız ve Lync kişisinin e-posta adresini Skype'a eklemeniz yeterli.

Lync, Microsoft'a göre şu an Fortune Global 100 şirketlerinin 90'ının üzerinde şirket tarafından kullanılıyor. Lync kullanıcılarının milyonlarca Skype kullanıcısıyla konuşabilecek olması, hizmetlerden birini veya her ikisini kullananlara önemli avantajlar getirecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Sevemedim gitti şu skype'i bende ttnet gibi bir nefret uyandırıyor...

skype'ı yavaş yavaş windows live messenger'a benzetirlerse iyi olur msni özledik.

nedir bu yaa 2 hesabım var ikisinide açamıyorum durmadan bişeyler çıkartıyorsunuz msne nin nesi vardı en azından kolaydı şimdi şifremi giriyorum açmıyor öyle bir hesap yok diyor nasıl bir iş anlamadım

Sen de yorum yaz