Türkiye'de internete neler oluyor?

Bir süredir internette müthiş bir yavaşlama söz konusu; Facebook ve Twitter'a erişim sağlanamıyor? Peki Türkiye internetinde neler oluyor?

Türkiye'de internete neler oluyor?

GÜNCELLEME (02.50): Şu anda internet normale dönmüş gibi görünüyor. Sosyal ağlara erişim VPN olmadan sağlanabiliyor ve yavaşlama ortadan kalkmış durumda. Yaşanan sorunun neden kaynaklandığı, halen açıklanmış değil...

Saat 23.00 civarında başlayan internetin yavaşlaması sorunu, yaklaşık 1.5 saattir devam ediyor. Şu anda yavaşlık bir yana, Facebook ve Twitter'a erişim sağlanamıyor; YouTube gibi bazı yurt dışı kaynaklı siteler ise, çok yavaş çalışıyor.

Yaşanan sorunun ne olduğu konusunda henüz bir açıklama yapılmış değil. Bazı yorumlar Facebook ve Twitter'a erişimin engellendiği yönünde olsa da, internette yaşanan genel yavaşlama bu ihtimali azaltıyor. Bazı yorumlar ise, bir siber saldırı yaşanması ihtimaline işaret ediyor. Bir diğer ihtimal ise, yurt dışı çıkışlarında yaşanabilecek muhtemel bir sorun...

Facebook ve Twitter'a şu anda VPN üzerinden erişmek mümkün. Yine VPN üzerinden, YouTube'a normal hızlarda erişilebiliyor.

VPN nedir, ne işe yarar?

Detaylar geldikçe, haberimizi güncelleyeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Microsoft Edge ile Youtube açılıyor. Internet Explorer ve Chrome ile açılmıyor. Bu nasıl oluyor anlamış değilim.

@26 Ağustos 2016 00:46 Edge yeni bir motor kullanıyor diğerlerinden daha iyi temelde daha hızlı genel bakıldığında chrome daha hızlı görünüyor ama o atık oturmuş stabil olduğundan. Edge az kaynakla açmayı başarmış diğerleri yapamamış olabilir.

@26 Ağustos 2016 11:01 hız ile alakası yok edge in proxy ayarları değişik olabilir

NELER OLUYORRRRRRRRRRRRRRRRRR ??????

gerçekten çok yavaşladı internet

Kafayı yedirtti bana skype da ses arada kailtesiz geliyor sürekli internet kesiliyor zaten sosyal ağlara hiç girmiyor. Sular kesik dün elektrikler kesildi sanal değilde fiziksel saldırıda olabilir. Sadece internet değil su ve elektrik tede bu sorun var. Birde İstanbul un en işlek yerinde yaşıyorum. Sürekli elektrik ve su kesintisi oluyor birde internet sürekli kesiliyor. Birkaç gündür facebook a bazenleri erişemiyorum. Hem wifi den hem mobil veriden iksideolmuyor.Başka sitelere google a giriyor

Saat 03:43. Halen erişim yok.

Saat şuan 04:19 internet hâla berbat yavaş,Istanbul Bahcelievlerden yaziyorum.

Şuan hiçbi sorun yok :D

Iyi bari, duzelmis artik.

vodafone fiber hala hiç internet yok

Arkadaşlar bunun çözümü çok basit! VPN kullanın bitsin bu iş! Ücretli VPN üyeliği alın olsun bitsin ne kasıyorsunuz ya :)

@26 Ağustos 2016 13:28 internete fazlasıyla para verdiğimiz yetmiyo bir de VPN'ye verelim o zaman çok güzel...

tost makinasıyla girdim facebook'a, sorun yok...

dsmartnet herzaman yavaştır ama kesinlikle internete erişim vardır yavaş da olsa teşekkürler dsmartnet

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play