Wii'yi kıran grup, şimdi de onun peşinde!

"Kolay kolay kimse kıramaz" denilen bir cihaz daha hacker'ların elinden kurtulamadı!

Wii U'nun şifresi çözüldü!

Daha önce Nintendo Wii'nin güvenlik protokollerinin etrafından dolaşmayı başaran bir çip tasarlayan hacker grubu, şimdi de "Wii U" için benzer bir çip geliştirdiklerini iddia ediyorlar. "CVG"de yayınlanan habere göre hacker'lar "Wii U'nun disk şifreleme, dosyalama, kimlik doğrulama sistemleri ve bu yeni nesil için gerekli diğer şeyleri tamamen çözdüklerini" söylüyorlar.

Ancak CVG'den Rob Crossley'nin belirttiği üzere konsolun tamamen hack'lenip, hack'lenmediği ya da bu "mod"un gelecek olan bir sistem güncellemesi ardından hayatta kalıp kalamayacağı belli değil.

Japonya merkezli firma Nintendo tarafından ise "Nintendo; hacker grubunun, Wii U güvenlik sistemini aştığı iddialarından haberdardır. Ancak elimizde yasa dışı Wii U oyunlarının veya yasak uygulamaların sistem Wii U modundayken çalıştırıldığına dair bir rapor yok. Ürünlerimizin güvenliğine gelen her türlü tehdidi sürekli olarak incelemekteyiz. Yasal yolları ve teknolojiyi kullanarak korsanlığa karşı her türlü önlemi almaktayız" şeklinde bir açıklama geldi.

Eğer hack haberleri doğruysa, bu haberler Wii U ile zaten beklediği başarıya ulaşamayan Nintendo için yeni bir darbe anlamını taşıyor. Bakalım Nintendo, erken gelen bu darbeyi nasıl geri püskürtecek...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

önceki wii'yi de çiple kırmışlardı. demek ki nintendo gerekli dersi çıkarmamış

@02 May 2013 18:08 işlerine geliyor olmasın

bende playstation 1`i hacklemiştim (hacklemesi kolay) merak eden olursa anlatırım

merak ettim bana bi anlatsana

su konsollari ve oyunlari ucuzlatsalar kimse kirmyla ugrasmaz alim artar guvenluk problemide klmaz kar ederler. bir ps3oyunu ilk ciktinda 120 tl idi min 40_50olsa kimse kirdirmkla ugrasmazdi

@02 May 2013 22:47 aynen öyle

korsancılar hemen olayı beğenir...

@grezimonk sen zenginsin sen aşmışsın olayı hocam.. yürü kim tutar seni

<begin> ve <end> arasında kodlar varolduğu mühlet, kırılması da var olmaya devam edecektir.

ortada bir işletim istemi var tabiki kirilacak

Burada: "Wii U ile zaten beklediği başarıya ulaşamayan Nintendo" yazısını gördükten sonra Youtube`da Wii U diye arattım koca site Wii U satmıyor Wii U bitti mahvoldu videolarıyla çalkanlanıyor Wikimedia`ya baktım 3 küsür milyon satış yapmış, PS Vita ise 2 küsür milyon satış yapmış ve ardından Youtube`da PS Vita diye arattım olumsuz videolardan birine dahi rastlamadım herkes PS Vita`yı övme peşindeydi. dünya topluluğu olarak konuşuyorum; bizler hakikaten Amiga gibi bir efsaneden mahrum kalıp Windows`da sürünmeyi hak eden koyun topluluğuyuz!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir