Windows 7 için yükseltme fiyatları netleşiyor

Win 7 fiyatları artık sır değil. Peki ama bir Win 7 sürümünden üst sürüme geçmek ne kadar olacak?

Windows 7 için yükseltme fiyatları netleşiyor
Windows 7 yükseltme fiyatları belli olmaya başladı.

Microsoft'un Windows 7'den beklentileri büyük. Her şeyden önce Vista'dan mutsuz olan kullanıcıları yeni işletim sistemi ile memnun etmeyi hedefliyor. Bunun dışında mümkün olduğu kadar çok Windows XP kullanıcısını da Windows 7'ye geçirmek için çalışıyor. Fakat bu sırada Windows 7 sahiplerinin olası yükseltme isteklerini de unutmuyor. Henüz Windows 7 içerisinde yükseltme fiyatlarını Microsoft resmi olarak açıklamadı ama internet sızan rakamlar bu konuda fikir vermeye yetiyor.

Microsoft ürünleri satan birden fazla online satış sitesinde beliren rakamlara göre Windows 7 içi yükseltmeler pek de ucuz olmayacak gibi. Bu bilgilere göre Windows 7 Starter'dan Home Premium'a yükseltme 81,95 dolara mal olacak. Home Premium'dan Professional'a yükseltmenin bedeli ise 90,95 dolar, Home Premium'dan Ultimate'e geçiş ise 137,95 dolar olacak.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Home Premium dan Ultimate e geçiş aslında fena deilmiş.

Silmek ve elveda demek ücretsiz ve tarif edilemez. Muhtaç olanlara duyurulur. :)

Kısaca YUHHHH diyorum. gerçi kim yükseltir bilmiyorum ama :D

Peki.....korsan vista kullanıcısı, parasıyla alıp orjinal windows kullamak istersem bunun için yükseltme versiyonunu mu almalı, yoksa ne almalı :)

Şaka falan değil gerçekten soruyorum. sonuçta her insan tövbe edip doğruyolu bulabilir :) Bulurkende bu şekilde yükseltme yapıp biraz daha ucuza getirebilir mi acaba (özelliklede bu kriz zamanında)?

Lütfen bu soruma sallama cevap vermeyin. şimdiden teşekürler.

bu fiyatlarla zor olur cazip fiyatlar en azından elindeki sürümün fiyatını üst sürümden çıkardıkmı kalan üçret üst sürüm yükseltme fiyatı olması laım bu şekilde insanlar yükseltme yapmak daha çekici olur sayın bill amca bizi duysa bari.

çok ucuz yaşasın windows 7

cevablama: Peki.....korsan vista kullanıcısı, parasıyla alıp orjinal windows kullamak istersem bunun için yükseltme versiyonunu mu almalı, yoksa ne almalı :) yükseltme sürümünü kullanabilmek için elinde kutulu yada oem yani orjinal windows kullanıyor olmam gerekiyor elinde korsan olduğuna göre yükselme yapamazsın alacaksan oem yada kutu window7 almanı tavsiye ederim ayrıca vista belli sürelerle orjinallik testi yapıyor internete bağlandığın an

Windows 7 Starter'dan Home Premium'a yükseltme 81,95 dolar, Home Premium'dan Professional'a yükseltmek ise 90,95 dolar. TEKELLEŞMEYE HAREKET ÇEKİP LINUX KURMAK PAHA BİÇİLMEZ!!

xp den ultamate geçiş 250dolar +kdv mi oluyor zpde elimizde patlıyor demi. orj aldıkta noldu birdaha almam fiyatlar böyleyse. bitlocker için ultimate kullanmam şart.

Windows 7, 7'den 77'ye hitap etmediği gibi alan da ayvayı 7 (Yedi) bence.

Korsanını bile yüklemem ya. Bedava verseler gene yüklemem. :D

üzülerek ... genemi korsan kullanıcaz ya. win 7 7100 kullanıyom o kadar gzl oluyo ki orjinal olunca. korsanda update yapamıcaz vs. ms çok hatalı çok pahalıya veriyo :S

türkiye de upgrade seçeneği sunulmayacak onun yerine full sürümlerin fiyatları biraz daha düşük haliyle satılacak.

Vista iyi bir işletim sistemi. Ama fiyatı çok yüksek. Ben satın aldığım yeni pc im sayesinde vista sahibi oldum. Eğer yeni bir pc ile gelmeseydi orjinal vistaya para verirmiydim bilemiyorum. Tabiki korsanda kullanmazdım kesinlikle. Ya Linux' u tercih ederdim, yada orjinal bir xp edinmeye çalışırdım herhalde. Korsan işletim sistemi kullanmayın. Update yapamazsanız güvenlik açısından çok zayıf olur pc niz. Bir sürü problemle uğraşırsınız.

Vista hakkında mesaj atmıştım aşağıda :) Win 7 hakkında yazmayı unutmuşum. Evet Win7 nin fiyatı da çok pahalı. Ama Vista gibi iyi bir işletim sistemi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir