Windows 7 projesinde kaç kişi çalışıyor?

MS, Win 7'ye tahmin ettiğinizden daha büyük bir önem veriyor. İspatı işte bu rakamlarda saklı...

Windows 7 projesinde kaç kişi çalışıyor?
Microsoft'un Windows 7 ekibinde tam 1000 mühendis yer alıyor.

Microsoft'un dünyanın en büyük bilişim firmalarından biri olduğunu ve binlerce çalışanı olduğunu biliyoruz. Firmanın son zamanlardaki en önemli projesinin yeni Windows 7 işletim sistemi olduğunu düşününce, bilişim devinin bu konuda da dev bir ekibi oluğunu tahmin etmek zor değil. Buna rağmen geçenlerde açıklanan proje ekibini oluşturan mühendislerin sayısı oldukça etkileyici.

Microsoft'un yaptığı resmi açıklamaya göre firmada şu anda Windows 7 projesinde görev alan mühendis sayısı tam olarak 1000 kişiye (yazı ile; bin) ulaştı. Üstelik küresel kriz yüzünden pek çok firma personel sayısını azaltmaya çalışırken Microsoft yeni eleman arıyor. Şu anda yüzden fazla yeni personel arayışında olan Microsoft'un bir sonraki önemli projesi de bu iş ilanlarından anlaşılabiliyor. Firmanın şu andaki iş ilanlarından 69 tanesinde, Windows Mobile konusunda görevlendireceği elemanlar aranıyor. Bu da Windows 7 projesinin hemen arkasından Microsoft'un en önem verdiği uğraşının cep telefonları olduğunu ortaya koyuyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

microsoft vista'dan sonra mükemmeli yapıp tekrar imajını düzeltmek istiyor.kendilerini tebrik ederim.

Buna katılmıyorum. Zira o kadar farklı platormlarda hatta Microsoft Forumlarında dile getirmeme rağmen başlat menüsü ile ilgili bir sorunu hala çözebilmiş değiller. O kadar mühendisin gözünden mi kaçtı?

dünyaya pazarlayacağınız bir ürün için iki - üç mühendis tutacak değilsiniz herhalde.

Windows 7'nin de Windows XP gibi bir fenomen olacağına inanıyorum. Gelecek Windows 7'nin...

görüm update ediyorm

gayet normal ama win 7 ye ne kadar umutla bakılırsa bakılsın sağlam şekilde taht edinmesi için uzun zaman gerekiyor ama zaman MS den yana görünmüyor çünkü rakipleri çoğaldı en bilinen örneği linux türevlerinin hızla geliştirlmesi ve daha birçok yapmış olduğu hatalarıda göz önüne koyarsak bence daha çok temkinli adımlar atması gerekiyor ...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir