Xbox ve YouTube'dan Halo 5 ortaklığı

Xbox'ın global hayran etkinliği olan "Halo 5: Guardians" canlı yayını, oyunseverleri birleştircek.

Xbox ve YouTube'dan Halo 5 ortaklığı

2015 yılının beklenen oyunlarından, "Halo 5: Guardians" için bütün dünyadaki Halo hayranları 26 Ekim'de bir araya gelecek. Oyun, 4.6 Milyar dolarlık oyun serisinin heyecanlı devam oyunu olarak sürükleyici hikayesi, derin karakter anlatımı ve takım tabanlı oynanışı ile oyun severlerin hafızasından silinmeyecek. 343 Industries Kurumsal Başkan Yardımcısı Bonnie Ross; "Halo 5: Guardians"  bizim her zaman yapma hayalini kurduğumuz bir oyunudu ve dünyanın her köşesinden Halo hayranlarının destansı olarak nitelendirebileceğimiz bu oyunda bize katılmaları ve bizlerle bu olayı kutlamaları bizim için çok önemli" dedi. Ross, "İster Youtube'daki canlı yayında, isterse de global hayran etkinliklerimizden birinde bizimle beraber bu heyecana eşlik etmelerini, Halo hayranlarının "Halo 5: Guardians"ı Xbox tarihinin en büyük oyun lansmanı yapmalarını umuyoruz." Xbox Pazarlama Departmanı Yöneticisi Aaron Greenberg "Dünya üzerinde milyonlarca oyuncu heyecanla "Halo 5: Guardians"ı bekliyor.  Bu yüzden, daha önce hiç yapılmamış bir şekilde bir video oyununu onlar için özel bir şey yaparak sunmak ve başlatmak istedik" dedi. Greenberg,"Youtube üzerinden yapılan bu yayın için çok heyecanlıyız, aynı yılbaşı geri sayımı gibi olacak ve bunu hep beraber yaşayacağız"dedi.  

Küresel Bir Kutlama Etkinliği

 Microsoft, "Halo 5: Live" etkinliği ile tüm dünyada milyonlarca Halo hayranını birbirine bağlıyor. Böylece, bulundukları yer neresi olursa olsun Halo fanlarını oyunun kutlamalarına davet ediyor.

 Şu an için planlanmış etkinlikler:

  •  "Halo: The Fall of Reach" birinci bölümünün galası, SPARTAN proramının dramatic başlangıç hikayesini anlatan, Master Chief ve Dr. Catherine Halsey gibi karakterlerle Halo hikayesini konu alan animasyon serisi
  • Spartan Buck'ın sesi olan Nathan Fillion ve "Halo 5: Guardians"ın yazarlarının bulunduğu Xbox paneli.
  • Halo kitlesni diğer tüm hayran kitlelerinden ayıran özellikleri göstermek için, Halo hayranlarıyla hazırlanmış özel belgeseller.
  • Avusturalya'dan şanslı bir Halo hayranı helikopterle Sidney üzerinde uçarken Halo'yu oynama fırsatı bulacak ve oyunun yayını ikinci bir helikopterde bulunnan ekran üzerine yansıtılacak.
  • Londra'da ünlü eğlence mekanı The Roundhouse "Halo 5: Guardians" kutlamasına dönüşecek, Youtuber'lar ve hayranlar arasında karşılaşmalar düzenlenecek. Etkinlik için burayı ziyaret edebilirsiniz. http://bit.ly/1REsmt6.
  • 10.000 saatten fazla Halo oynayan super hayranın anısına, Master Chief ve Ajan Locke en epic Gamertag selfie'si için evrenin sınırlarına gidecek.
  • Tayvanlı bir cosplay'ci Master Chief hayranlığını Avusturalya'lı ünlü tasarımcılarla birleşip, 30.000'den fazla Swarovski taşıyla yapılmış Master Chief kaskını tanıtacaklar. Şov sırasında tanıtılacak bu eşi benzeri olmayan parça daha sonra açık arttırmaya sunularak, geliri yardım kuruluşlarına bağışlanacak.
  • Yeni Zelanda'lı hayranlar için Armageddon fuarında multiplayer seansları, cosplay'ler ve daha bir çok etkinlik olacak.
  • Hong Kong'da "Halo 5:Guardians"ın "Breakout" modu için gerçek bir pist kurularak hayranarın burada gerçek hayatta 4'e 4 kapışmalarına olanak verecek.
  • New York'ta yeni açılacak Microsoft mağazası gece Halo ile beraber açılacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play