Yeni görünüm ve özellikleri şimdiden kullanın

Firefox 4.0'ın görünümüne ve fonksiyonlarına şimdiden sahip olabilirsiniz. İşte bunun yolu...

El emeği göz nuru Firefox 4.0

Firefox 4.0: Visual Design Team, Firefox'un gelecekteki görünümünü ortaya çıkardı ve Mozilla Labs geliştiricileri de yeni fonksiyonlar üzerinde çalışıyor. CHIP Online temalar, eklentiler ve zekice ek hizmetlerle web tarayıcınızı nasıl gelecekteki Firefox'a dönüştüreceğinizi anlatıyor.

Firefox Visual Design takımının üyesi Steven Horlander, Mozilla tarayıcısının gelecekteki görünümünü tanıttığı anda buna paralel hazırlanmış temaları yapan ilk kullanıcılar ortaya çıkmaya başladı. Bu paketler sayesinde tarayıcınıza yarınının görünümünü verebilirsiniz. Kurulum ise basit: Tema paketi gelecekteki Firefox 3.7'ye ait tüm ikonları ve bilgileri bünyesinde barındırıyor. Son olarak All-Glass modifikasyonu Vista ve Windows 7'nin Aero tema düzenini Firefox'a entegre ediyor. Birkaç eklenti ve ayar ile menü çubuğundan kurtulabilir ve adres satırını daha akıllı hale getirebilirsiniz.

Yeni fonksiyonlar: Görünümden daha fazlası:
Püf noktalarımız tarayıcının sadece görünümüyle sınırlı değil. Mozilla Labs geliştiricileri çıkacak olan tarayıcının özellikleri üzerinde uzun süredir çalışıyor. Bu özelliklerin bazıları şu sıralar sadece deneme ve kurcalama amacına hizmet etse de, Ubiquity ve Weave gibi projeler daha bugünden değerli hale gelmeye başladı.

Resim köşemizde, kullandığınız Firefox 3.x veya 3.5.x sürümünü nasıl geleceğin tarayıcısına dönüştüreceğinizi adım adım anlattık. Firefox'un geleceği hakkında daha fazla bilgi isteyenler çıkacak tarayıcı sürümleri hakkındaki makalemize göz atabilir.

Download: Firefox 3.5.3

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Download linki çalışmıyor

Editörün notu:
Link düzeltirmiştir.

sizin indirdiğiniz v0.3 benim indirdiğim 0.4
nasıl düzeltebilirim

CHIP Online Notu:

Link düzeltilmiştir.

Aynı aşamaları takip ederek sonuca ulaşabilirsiniz.

Bu temalara vs. gerek yok.Firefox 4'ü opera gibi takılmadan,çökmeden,hızlı çalışan bir tarayıcı haline getirsinler yeter.

Cep telefonundan gırersenız ınternete opera mını 4.2 kullanın suanda teldn gırdm

ben yaptım süper oldu. :) teşekürler chip..

ne kadar çok özellik o kadar ağır vasıta tarayıcı oluyor her zaman sadesi iyidir beyler her geçen gün herşey değişiyor ama sistemler genelde 2 yada 4 yada 6 yılda bir değişiyor altını çizerim sistemi yormaktan kaçının bunlar boya aldanmayın kirletmeyin benden tavsiye....... seçkin dere

ie6 bile firefoxdan daha hızlı bunu rahatça söylerim.. firefox içi boş eklenti ile ayakta duran uyduruk bi yapıdadır.

@20:36
IE 6 ile Firefox'u kıyaslamakla baştan yanlış yapıyorsun arkadaşım.

@ 20:36

Dostum sen ne tür bir yaşam formusun? :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir