Apple'ın geliştirici portalı tekrar açılıyor!

Türk hackerlar tarafından çökertildiği iddia edilen Apple hizmeti, 1 hafta sonra nihayet geri döndü!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'ın geliştirici portalı kısmen geri döndü!

Türk saldırganlar tarafından çökertildiği iddia edilen Apple'ın geliştirici portalı, bir haftalık çalışmaların ardından kısmen hizmete açıldı.

Apple, geliştirici hizmetlerini gözden geçirmek ve yenilemek üzere birkaç gündür var gücüyle çalışıyordu. Hizmetlerin hepsinin bir anda geri getirilememiş olması, durumun ciddiyetini gösteriyor olsa gerek. Haberi yayına hazırladığımız an itibariyle durum sayfasında 15 hizmetten 7 hizmetin etkin olduğu görüntüleniyordu.

Geliştirici sayfasının görünümü, geçmiştekinden çok farklı görünmüyor. Şu an itibariyle Mac, iOS ve Safari geliştirici merkezlerine ulaşmak mümkün iken, sertifikalar, tanıtıcılar, profiller, iTunes connect, hata raporları ve yazılım indirmeleri hizmetleri de çalışır durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Türk saldırganlar epıl gelişitiriciler forumunu çökertmedi, Bir Türk epıl'a sistemindeki açıkları gösterdi. Onlar da "sistemimizde güvenlik için kevgir kullanıyoruz" demek yerine saldırıya uğrama hikayesini uydurdu.

Gururumuz :D

iddia etti? şaka mı yapıyorsun chip ?

Chip gerçekten geriden geliyorsunuz.

chip yakışmadı yanlı haber ....................................Türk saldırganlar epıl gelişitiriciler forumunu çökertmedi, Bir Türk epıl'a sistemindeki açıkları gösterdi. Onlar da "sistemimizde güvenlik için kevgir kullanıyoruz" demek yerine saldırıya uğrama hikayesini uydurdu.

yazıklar olsun chip online a bi dahada girmem . işte böyle köstek oluyorsunuz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play