Galaxy S5'in Tizen'li bir sürümü olabilir!

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S5'in Android'siz, çok farklı bir modeli olabilir!

Galaxy S5'in Tizen'li bir sürümü olabilir!

Samsung'un 2014 amiral gemisini cebi olması beklenen Galaxy S5'le ilgili detaylar henüz çok kısıtlı. Birkaç gün önce iPhone 5S gibi 64-bit işlemciyle gelebileceğini duyduğumuz Galaxy S5, yeni bir iddiaya göre Tizen ve Android'li iki farklı model olarak satışa sunulabilir.

Samsung'un ortak CEO'su Boo-Keun Yoon, Tizen'i gelecekteki telefonlarında ve tabletlerinde kullanmak istediklerini söylemişti. Bu nedenle Koreli devin Galaxy S5'in Tizen'le çalışan bir sürümünü ortaya çıkarması şaşırtıcı olmayacak. Böylece Tizen, Ekim'de ortaya çıkan Android 4.4 KitKat'a rakip olmaya çalışacak.

Galaxy S4'ün Tizen'le çalışan bir sürümü de geçtiğimiz günlerde internete sızmıştı. Galaxy S4'ün Tizen'le çalışan bir sürümünün satışa sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Samsung'un Galaxy S5'te Galaxy S4'teki plastik gövdeden vazgeçerek alüminyum ve magnezyumdan oluşan bir kasaya yer vereceği iddia ediliyor. Galaxy S5'in Mart 2014'te tanıtılması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

s4 içinde tizen olacak deniliyordu fakat öyle birşey olmadı. Galaxy serilerinde ve note serilerinde android kullanmaya devam edecektir samsung.

andorid i google kendine özel kullanırsa tizen samsung u eski günlerine dönderecek bence...

Şimdi ben napayım.1 haftaya kadar S3 Mini almayı düşünüyorum.6 ay sonra S5 çıkcak S3'ün fiyatı yerlerde olcak boşuna para vercem ve S3 unutulan bir tel olcak.Yemin ediyorum miyde bulandırıyo artık .

samsung a devamm :))

forever s4 :)

O donanima ragmen ip4 250 uygulamayi ayni anda calistiriyor.512 ram 1ghz tek cekirdek.bunuyapan laptoplar var ama telefonlar cok uzak Ozellikle android yazilim ram ve hiz dusmani.samsung androidden vaz gecip adam gibi bir yazilim kullansa rekabet daha sert olur.s4 bile ip4 un yaptigini yapamazken bu karar dogrudur bence.androidden vaz gecmeli...

@18 Eyl 2013 18:11 250 uygulamayı aynı anda mı çalıştırıyor yoksa 250 uygulama yüklümü :D

Her sene aynı şey. Plastik kasadan vazgeçecekmis

Google desteği çekerse cortlar Bkz: Firefox

s4 yeni çıktı ne s5i?

s4 2013 mart ayında piyasaya çıktı arkadaşlar s5de 2014 mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor, bu çok normal her sene bir telefon sürüyolar, tabi minileri filan hariç

s4 mart ayında degil 24 nısanda piyasaya suruldu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir