Hologramların ilk protestosu!

İspanya'da gerçekleşen bu protesto gösterisinde insanlar değil; "hayaletleri" ön plandaydı!

Hologramların ilk protestosu İspanya'da!

Hafta sonu süresince İspanya'nın parlamento binasının önünde binlerce kişilik bir kalabalık toplanarak, hükümetin insanların özgürlüklerini sınırlamasını protesto ettiler. Bu durum, Dünya'nın her yerinde karşılaştığımız bir şey ancak bu protestonun büyük bir farkı bulunmaktaydı: Protestocuların tamamı hologramlardan oluşmaktaydı.

"Holograms for Freedom" (Özgürlük için Hologramlar) olarak adlandırılan bu hareket, No Somos Delito (Biz Suç Değiliz) grubu tarafından düzenlenmekteydi ve dünyanın her yerinden protestocuların hologram görüntüleri Madrid'teki parlamento binası önüne yansıtıldı.

"Tarihin ilk hologram protestosu" sadece bir karşı fikir gösterisi olarak değil, İspanyol vatandaşlarının 1 Temmuz tarihinde neleri kaybedebileceklerinin de hatırlatıcısı olarak görev yaptı. 1 Temmuz tarihinde yürürlüğe girmesi planlanan yeni bir kanun serisi ile, parlamento binası önünde toplanmak da dahil olmak üzere, çeşitli protesto şekilleri yasaklanacak. Fusion'ın söylediğine göre, yeni kanunlar ile, farklı fikirlerin önüne 45 yeni engel çıkacak.

Holograms for Freedom internet sitesinde bir kadın "Sonuç olarak, eğer bir insansanız, kendinizi istediğiniz gibi ifade etmenize izin verilmez" cümlesini kuruyor. Bu cümlenin ardından soluk bir dijital görüntüye dönüşerek "Ancak bir holograma dönüşürseniz bunu gerçekleştirebilirsiniz" diyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

aklım almıyor türkiyeyi geçmeyi nasıl başarmışlar

Bir insanın başka bir insana hakaret etmesi, yada istediği zaman trafiği kapatıp kızdığı bir şeyi protesto etmesi özgürlük değil, özgürlük hırsızlığıdır. Özgürlük, başka bir insanın özgürlüğünün başladığı yerde BİTER !!! Aksi halde, ben yüksek sesle müzik dinlemeyi seviyorum ve sabaha karşı 4-5 gibi yatıyorum. Apartmanda istediğim saatte ve yükselikte müzik dinleyebilmek benim özgürlüğüm. Bu dediğimi yapsam, Düşünün bakalım kaç kişinin huzur özgürlüğünü çalmış olurum... Daha fazla özgürlük isteyenler, diğer insanların özgürlüklerini çalmak isteyenlerdir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir