iOS, Android'in ensesinde!

Tüm dünyada olmasa da, bu dev ülkede iOS, Android ile arasındaki farkı kapatmak üzere!

iOS, Android'in ensesinde!

ABD'nin önde gelen mobil telefon operatörlerinden T-Mobile'ın kontratlı iPhone satışına başlamasıyla ABD pazarında iOS işletim sisteminin payında önemli artış meydana geldiği rapor ediliyor.

Kantar Worldpanel tarafından yapılan bir araştırmaya göre akıllı telefon satışlarının durağan bir grafik çizdiği ABD pazarında iOS'un payında son üç ay zarfında yüzde 3.5 oranında artış gözlendi. Google'ın Android işletim sistemini kullanan cihazlarla arasındaki farkı azaltan iOS, satılan akıllı telefonlarında yüzde 41.9'unda yer alırken Android satışları 0.1 puan artışla yüzde 52 oldu. Windows Phone ise yüzde 1'lik artışla ABD pazarıdna son üç ayda satılan akıllı telefonların yüzde 5'inde yer aldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

android daha ne ki ios gibi muazzam stabil bir sistem onun ensesinde olma ihtiyacını hissetsin... ilahi yani ya :)

İOS candır ,

wp kullanan bir olarak benim için birinci ios/wp ikinciwebos ve symbian(candır) 3.windows mobile 4.bada 5. tizen. ve sonuncusuda dandirik android

@15 Tem 2013 18:09 tizen i nerde kullandın.rüyanda mı?allah akıl fikir versin sana....sevsende sevmesende android tartışmasız lider..sen dedin diye bir şey değişmeyecek sondan 2.de windows phone..:)))

İkisi %94 yapıyor. Acil bir %10-15'lik üçüncü rakip gerekli!

sizde anca burda konuşun işte. hala aralarında %10 fark var.

aman ne artmış. ios'un sonu yaklaşıyor

Sen de yorum yaz