İşte Google'ı bitirme planı!

Şaşırtan yakınlaşma: Kafayı Google'ı ezmeye takan medya devi, bunun için bakın kiminle flört ediyor?

  • Ali Güngör
Google'a karşı Microsoft ile görüşüyor
Murdoch amacına ulaşmakta kararlı

Rupert Murdoch, Google ile ilgili planlarını Microsoft ile görüşüyor. Medya devi Murdoch, yayınlarını Google'ın endeksinden çıkartmayı planlıyor.

Herkes internet sayfalarını daha çok okutmak için Google'a endeksletmeye çalışırken, içerikten para kazanamadığı için farklı bir yol seçen Murdoch, şimdi Microsoft ile anlaşmak istiyor. Aslında endekslemeden çıkması çok kolay, robots.txt dosyasını istediği internet sitesine ekleyip Google endekslemesinden çıkartabilir.

Ancak reklam geliri kaybetmemek için sitelerinin trafiğe ihtiyacı var ve Murdoch bu yüzden acele etmiyor. Microsoft ile görüşmeleri sürüyor ve iyi bir anlaşma yapabilirse, bu başka yayıncıların yolunu da açabilir. Bing Pazar payını arttırmayı başarabilir, Murdoch da amacına ulaşır.

Bu görüşmeler akla daha önce ortaya atılan çılgın bir fikri de getiriyor. Anlaşılan birkaç milyar doları olan herkesin aklı benzer bir şekilde çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

murdoch sen git torunlarınla oyna

Bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğunun interneti google sandığı bir zamanda, google'ın indexlemesinden çıkması acaba kimin zararına?

kaç tane sitesi var da endekslemeden çıkartınca google'ı bitirecek acaba

Bence adam yakında bir çalışanın site ziyaretlerinin yüzde kaçının googledan geldiğini gösteren bir rapor eline verdiğinde ne kadar komik şeyler düşündüğünü anlayıp google endeksinden çıkma fikrinden buz gibi soğuyacak. :)

kendi kaybeder

murdoch tam komedi... beyni sulanmış bu dinozorun

medya devide olsa dünya halklarının seçimi olmadıktan sonra sonraki sıralarda sürünürsün.Güç halklardadır.Rupırt mördekte falan değil.

Adamın derdi para. Googleden para kazanamıyor diye çekemiyor.

Bir arama motorundan diğerine geçince sorun ortadan kalkmış mı oluyor? Rahatsız!

Sen de yorum yaz