Sony'den inanılmaz bellek kartı kapasitesi...

Bir bellek kartı en fazla ne kadar depolama alanı sunabilir? Sony'nin inanılmaz açıklaması burada...

2TB'lık Memory Stick açıklaması şaşkınlık yarattı
Photoshop'la yapılan pek çok benzer resim var

Sony'nin yeni Memory Stick resmi olay yarattı. Sony Memory Stick XC-HG Duo, MagicGate yazılı bellek kartının üzerinde 2TB yazısı var! Daha Toshiba, 64GB SDXC kartları yeni hazırlarken Sony geriye dönük uyumlu 2TB Memory Stick XC mi geliştiriyor? Böyle bir şey netbookları ve SSD'leri derinden etkiler.

Olay sadece resimde bitse Photoshop denilip geçilebilir ancak SanDisk ve Sony beraber bir açıklama yaptı. Açıklanan ise hemen çıkacak olan bir 2TB kapasiteli Memory Stick değil. Sony ve SanDisk, MSXC kartları için teorik kapasiteyi açıkladılar ve ilerleyen yıllar için planlarını açıkladılar.

Bu haberin önemli yanı ise 2 TB'a ulaşana kadar her yıl artan kapasitede Memory Stick görebileceğimizin kesinleşmiş olması. 64GB, 128GB, 256GB, 512GB, 1TB şeklinde Memory Stick XC kartları önümüzdeki birkaç yılda bekleyebiliriz. Toshiba'nın SDXC'si ve Sony'nin MSXC'si saniyede 60 megabyte'a kadar veri transferi yapabiliyor. 2TB'a ulaşana kadar veri aktarım hızının da artması bekleniyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

vay canına diyerekten, sabırsızlıkla beklediimizi söylemek isteriz efenim :) saygılar

bu gidişle uzun zaman olmayacaktır. rekabet neler getirir belli olmaz.

ama en güzeli dinazorlaşmış disklerden kurtulmak olacaktır. Yer sorun taşımak sorun en onelisi de ısınma sorun bu sorunların bitmiş olması bence veri taşımayı kolaylaştıracaktır.

o ne benim hdd bile 320 GB ken bu ne biçim kapasite :D

süper olur ama 10 sene biz alamayız çebimizi yakar bu yinede güzel bişe 2020 de kullanabiliriz demektir

bunun yanında biraz da yazma ve okuma hızı yükselirse daha güzel olur.

Unutmayın ki Bill Gates zamanında 640 kilobyte herkes için yeterli olacaktır demiştir.

artık ne çıksa şaşırmadığımız bir sürece girdik. commodore 64 kb kasetlere yedekleme ile başlayan bilgisayar yolculuğum bakalım nerelere gidecek ?

4 GB kartım full dolu değil. 2 TB'si eksikti.

iyice saçmaladılar haa

bu japonlar eline fırsat verirseniz dünyayı o mem.stick in içine sokarlar herhalde

SSD ler yalan olur

netbook ta düşünsene bundan 2 tane yanyada raid le calışıyor 4tb
süper olur bide tırnak büyüklügünde ssd ler yandı satılmaz artık şuanda benim gördügüm tek handikap veri transfer hızı 60mb saniyede bu hız baya bi arttırılır yenibi arabirim oluş turulursa artık satada tarih olur masa üstü pclerin duruşu bile degişir anakarttaki 4msxc yuvasına takılır direk süper ötesi bunlar elektirikte tüketmez fazla bende şuanda cepte 8gb sdhc kart var içi fotograf ve mp3 dolu

süper:) yakında laptoplar mükemmel derecede hafifleyecek işlemci ram bile daha ağır olacak :D 100 gr HDD ağırlı ve HDD takmak için gereken soket bile iptal olur bunla :D birde HDD hacmi kadar bu kartlar birleştirilse 0_O. birde birdeeeeeeee CD-DVD okuyuculardan kurtulsak bellek kartı seviyesine gelsek mikemmelin ötesi olur.

aboooooo ağzım açık kaldı vallaaaaa:D

yuh yani 2 tb helal olsun bune hız biz daha 4 gb kaldık

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir