Ücretsiz acil durum CD'si!

Bilgisayarınız açılmıyor mu? Gelin, can simidiniz olacak kurtarma CD'sini birlikte hazırlayalım...

  • Ali Güngör

Hiren's Boot CD, yaşayabileceğiniz türlü soruna karşın, türlü araç barındıran bir sigorta gibidir.

Sabit diskiniz mi bozuldu? Sisteme virüs mü bulaştı? Sistem sebebini bilmediğiniz bir sorun yüzünden açılmıyor mu? Windows yüklemeden önce bu boot edilebilir disk sayesinde Hiren'in derlediği araçlarla bilgisayarınızı taratabilirsiniz. MBR'yi bile onarıyor! Disk bölümlendirme gibi yetenekleri de var.

Unuttuğunuz şifreleri, kaybettiğiniz verileri bu sayede kurtarabilirsiniz. Belleklerde sorun olup olmadığını test edebilirsiniz. Kısacası çok kullanışlı bir acil durum ilk yardım kiti bu Hiren's Boot CD.

Uzun zamandır da var, kullananlar pek memnun. Eğer hala keşfetmediyseniz şimdi keşfetmenin tam zamanı!

Nasıl kullanılır? Nereden indirilir?

Hafızayı test edebilirsiniz

Hiren's Boot CD'yi indirin ve bir CD'ye yazın. CD'yi bilgisayara takıp yeniden başlatırken, BIOS ayarlarına girin.

BIOS'a girmek için gereken tuş aşağıda yazacaktır, F6, F8 gibi tuşlar farklı BIOS'larda etkindir. Dizüstü bilgisayarlarda bu iş için özel bir tuş olabilir, örneğin Lenovo dizüstü bilgisayarlarda kırmızı kutu resminin üzerinde İngiliz anahtarı simgesi olan bir Lenovo Care tuşu vardır. Buna basarak BIOS'a girebilir ve Boot Device'da Page Up, Page Down tuşlarıyla ilk Boot cihazını CD-DVD sürücü olarak seçebilirsiniz.

Yeniden başlatınca Pres a key to boot from CD seçeneği çıkınca herhangi bir tuşa basın ve Hiren's Boot CD arayüzü karşınıza çıkacak. Arayüzde farklı kategorilerdeki farklı araçları talimatları izleyerek kullanabilirsiniz. İşiniz bitince de CTRL+ALT+DEL ile restart atarsınız.

Download: Hiren's Boot CD

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Sürümünü hatırlamıyorum ama benim CD çantamda eski bir sürümü mevcut ve beni defalarca kez kurtarmıştır. Ama kullanımı kesinlikle bilinçli kullanıcılar içindir. İçerisinde bulundurduğu bazı araçlar sisteminizi tamamen uçurabilir. Örnek verecek olursak disk bölme araçları yada HDD onarım araçları. Bilinçli kullanıcılar için kesinlikle tavsiye edilecek bir ilk yardım CD'sidir

Uzun zamandır kullandığım bir araç.Özellikle Teknik Servisler için can simidi görevi görüyor.
Böyle güzel şeyleri neden paylaşıyorsun CHIP
Biz teknik servislerin ekmeğiyle oyunuyorsun :D

Şaka tabiki.Böyle güzel şeyleri paylaşmak CHIP in asıl görevi olması gerekir!

1 numara cd dir benim için

Bende arkadaşa katılıyorum sadece bilgili kullanıcıların kullanmsı gerekli bir yazılım.Hem burda ayrıntılı olarak kullanımı hakkında bir bilgide yok heves edip indirenler bilgisayrımı kurtarayım derken onu daha da kötü bir durumu sokmasınlar.Bilinçli kullanıcılar için süper bir araç, herkese öneririm..

Altın değerinde bir paylaşım bir zamanlar tek çözüm olarak gördüğüm yöntem format atmaktan kurtardın beni,artık böyle yaparım teşekkürler chip :)

Güzelde Maskimum 2 GB Ram İstiyor 6 gb oldugunda çalışmıyor

Nasıl kurtarılacağını fln. keşke daha detaylı verseydiniz.

BEN İLK KEZ DUYU YORUM AMA MADEM TAVSİYE EDİYOR SUNUZ BİR DENİYİM

Verilen download linkinde download bölümünü bulamıyorum.Sayfanın neresinde?Yardımcı olursanız sevinirim.

sitesinden indirmek isteyince sayfa hata veriyor

Hindistanlı can yoldaşım 10.2 sürümünü mü çıkarmış? :D bende 10.1 sürümü var.
Şuan bu cd'nin tek sorunu AHCI modu tanımayabiliyor.
Böyle durumlarda biostan AHCI modu IDE moda alın(diğer chiplerdede IDE modu tercih edin ) daha sorunsuz tamir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

sitesinden indirmek isteyince sayfa hata veriyor

bu yasal değil ki ,fakat anlamadıüım şey 100 lerce mukemmel programı nasıl bir cd ye sığdırdıkları normaldebir kaç dvd bile yetmez olagan ustu bir cd tamamen çöken ve kesinlikle acılması mumkun olmayan bir sistemin c veya d sine girebilir herşeyinizi kurtarabilirsiniz,win7 vista xp kullanıcı adınızı unuttugunuzda 5 sn de yeni parola ataya biliyorsunuz,
fakat bunun daha gelişmiş bir versiyonuda var
bunda dos ortamında çalışıyorsunuz,fakat benım bulduğum daha ust surumde dos ortamı değil tam sistem gibi neyse
mukemmel bir cd herkes kurcalasın
ahc ide olayına dikkat

yukleme sayfası acılmıyor

İndirmek için Details Yazan Yere Tıklayın ve En Alttaki Download a tıklayın

kullanışlı bir cd özellikle mini xp özelliğini çok seviyorum

gayet yasal microsoft bile tavsiye ediyor

Ayrıca USB belleklere de yazılabiliyor. Bu sayfadan nasıl yapılabileceğini görebilirsiniz: http://www.hirensbootcd.net/usb-booting.html

Benim için çok faydalı oldu çünkü bu işler için ayrı ayrı disk ve CD'ler kullanıyordum. Burada hepsi bir araya getirilmiş. Teşekkürler.

ben ubuntuyu kullanıyorum bu gibi durumlarda

Just now there is no mirror available to download. Please try again later.

böle bi sorun çıkıyor karsıma.

Bunu usb ye kurun.
benim 2 gb lık usb de var bu. tek kötü yanı dosya formatını fat32 yapıyorsunuz. ntfs i tercih ediyordum çoğunlukla ama fat yada fat32 istiyor. içinde mini xp ve özel resimdeki gibi kendine özel yazılımı var. windows 7 şifremi yanlışlıkla karanlıkta yanlış girmişim kurarken bir türlü tutturamadım usb den başlattım 5 dk sürmedi sıfırladı. admin hesabını bile açabiliyor.

Hiren's Boot Cd herkesin elinin altında bulunması gerek. Buna benzer şekilde bir de Ultimate boot cd var. Bilgisayarınızı boot etmek yani açıp dosyalarınızı kurtarmak için bunları kullanabileceğiniz gibi Ubuntu gibi bir Linux imajını cdye veya usbye (unetbootin ile) aktarıp ta kullanabilirsiniz. Kullanırken virüslerle de boğuşmak zorunda kalmazsınız.

@08 Mar 2010 21:56 ultimate denilen proğram nasıl kullanılır

sayin chip yonetimi bu cd boot turkce anlatimi olan kaynagi nerden bulabilirim indirdim ama cozemedim yardim rica ediyorum.

bu programı nereden indirebiliriz

bootlu cd nasıl kullanılır

doğru......

Sen de yorum yaz