Windows 10'a iOS özelliği geliyor!

İddiaya göre Microsoft, bugün başlayacak etkinliğinde Windows 10'a bu iOS özelliğini de ekleyecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'a iOS özelliği geliyor!

Microsoft'un Çarşamba günü düzenleyeceği Build geliştirici etkinliğinin en önemli konularından biri, Continuum olacak. Bu işlev, Windows Phone'lu telefonunuzu ekrana bağlayarak PC'ye dönüştürmenize veya Windows'lu PC'nizi tablete dönüştürmenize izin veriyor. Ancak yeni bir rapor, etkinlikte heyecan verici bir konunun daha gündeme geleceğini söylüyor.

WinBeta'ya göre Windows 10'a gelecek bir sonraki büyük güncelleme, yani Redstone, "Kaldığım yerden devam et" işleviyle gelecek. Apple'ın Handoff işlevini andıran bu yeni yetenek, örneğin PC'nizde yarıda bıraktığınız Word çalışmanıza telefonunuzda devam etmenizi sağlayacak. İşlev tam aksi yönde de çalışacak ve telefondaki işinize PC'nizde devam etmenize izin verecek.

Rapora göre işlev sadece Word ile kısıtlı kalmayacak; örneğin navigasyon uygulamasını da PC'nizde bıraktığınızda, telefonda kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Diğer uygulamaların yeni işlevi destekleyeceği söyleniyor. Cortana, bu işlevden haberdar olmayanları bilgilendirmek için kendini gösterecek.

Elbette tüm bunların dedikodu olduğunu unutmamak gerekli. İşlevle ilgili birçok soru işareti de var; örneğin Office for Android'de kaldığımız yerden devam etmenin mümkün olup olmayacağını merak ediyoruz. Build yarın başlayacağından yenilikler için çok fazla beklememize gerek kalmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

windows 10 sadece directx 12 oldugu için iiyi win 8.1 e directx 12 geleydi

@30 Mart 2016 00:25 dota 2 oynuyorum ekran kartım dx11 destekli olmasına rağmen dx9 daha iyi performans sunuyor bu dx çılgınlığı ne zaman bitecek acaba? hiçbir farkı da yok dx11 ile de denedim aynı şey daha çok bug var ve daha yavaş.

Microsofta olan tüm inancımı yitirdim. Yazılım devi diye anılıp 6 aydır win 10 verememek nedir abi? Hangi çağda yaşıyoruz. Microsoft hala 90li yillardayiz sanıyor heralde. Pcdeki Win 10 mükemmel diyecek tek lafım yok ama mobilde çuvalldı maalesef.

Söz konusu özellik windows phone da onenote uygulaması ile uzun zamandır mevcut aslında.

Microsoftun hiçbir söylediğine güven olmaz.

bunu zaten bir çok program yapıyor neresi yenilik

gelse ne olur gelmese ne olur

Microsoft önce bir not alma uygulaması getirsin Windows'a da sonra diğer iOS özelliklerine bakar...

Microsoft günümüze ayak uyduramıyor.

Sen de yorum yaz