Kalp işareti nasıl yapılır? Klavyede kalp işareti (<3)

Klavyede kalp işareti yapmanın farklı yolları vardır. Peki kalp işareti nasıl yapılır? İşte en sevilen emojilerden biri olan kalp işaretini bilgisayar klavyesinde yapma yolları...

Kalp işareti nasıl yapılır? Klavyede kalp işareti (<3)

Teknolojinin gelişmesi ile kullanım alanı genişleyen elektronik cihazlardan en önemlisi bilgisayardır. İş, okul, sağlık, eğlence, hobi, eğitim gibi önemli alanlardaki işleri yürütmek için veri depolama konusunda da oldukça başarılı olan bilgisayar çeşitleri tercih edilir. Bilgisayar klavyesi yardımıyla birçok işlemi kısa yoldan yapmak mümkündür ve klavye üzerinde bulunan tuşların her biri farklı bir sembol ve simge oluşturabilir özelliktedir. Bağlayıcı bir tuş yardımı ile birden fazla özellikteki tuşların alt görevi de bu şekilde ortaya çıkarılır.

Emoji İşaretleri

Teknolojinin gelişmesi ile ana tuşların altına sohbetlerin vazgeçilmezi olan emoji işaretleri yerleştirilmeye ve ürünler emoji üretecek şekilde imal edilmeye başlar. Online iletişimde ve sosyal medya sohbetlerinde önemli bir iletişim aracı olan pc çeşitlerinde yapılan sohbetlerde onlarca farklı duyguyu ifade eden emojiler ve semboller kullanılır. Mutluluk ifadesi için gülen surat, kızgınlık için üzgün surat gibi daha birçok emoji klavyelerde bulunan tuşlar yardımı ile yapılır. Bu sembol çeşitlerinden biri de kalp işaretidir ve sevgi dolu sohbetlerde çokça gönderilir.

Kalp İşareti Anlamı Nedir?

Kalp sembolü sevgiyi, aşkı, naifliği, dostluğu ve romantikliği ifade etmek için oluşturulur ve sohbetlerde kullanılır.

Kalp İşareti Nasıl Yapılır? (¦)

Klavyede yer alan tuşlar yardımı ile elde edilen kalp işareti yaparken 'Alt' tuşuna ve ardından numlock alanında yer alan 3 rakamına basmak gerekir ve işlem sonrası ¦  elde edilir.

kalp işareti

Sosyal medya konuşmalarında çokça tercih edilen işaret kullanıcı adlarında da sıkça tercih edilir. Kısa yoldan yapılan kalp emojisi yapmak için uzun yöntemler de tercih edilir. İnternet ortamının arama çubuğuna kalp işareti yazarak çıkan semboller kopyalanarak kalp işareti yapmak mümkündür.

Ayrıca başlangıç ekranında yer alan arama bölümüne karakter eşlem yazılarak çıkan program üzerinden sembol bulunup kopyalanır ve ilgili yerlerde kullanılabilir. 

Klavyede Kalp İşareti

Bir diğer klavyede kalp işareti yapma yolu ise küçüktür işareti ve 3 rakamı ile yapılır. Bu şekilde <3 işareti elde edilir.

Etiketler: