Windows 10'lar, farklı zamanlarda gelecek!

Windows 10'un bütün sürümlerinin aynı anda geleceğini sanıyorsanız; bir kez daha düşünün!

Windows 10'lar, farklı zamanlarda gelecekler!

Windows 10'un PC sürümüyle telefon sürümünün farklı zamanlarda geleceği, Build 2015 etkinliğinde Microsoft tarafından doğrulandı. Buna ilave olarak Xbox One ve HoloLens'in Windows 10'u da masaüstü PC'lerle aynı anda gelmeyecek.

Bugüne kadar Windows 10'un her platforma aynı anda geleceğine dair bir beklenti vardı, ancak Microsoft'un açıklamasıyla böyle olmayacağı anlaşıldı. Aslında Windows 10'un telefon üzerinde henüz tamamlanmaktan uzak olduğuna baktığımızda bu, bizler için iyi bir gelişme. Hololens'in Windows 10 ile birlikte çıkmayacak olması ise çok şaşırtıcı bir durum değil. Benzer şekilde Xbox One'ın Windows 10 güncellemesini alması, Windows 10'un PC sürümünün çıkışından sonra gerçekleşecek.

Bu bilgilerle birlikte Windows 10'la ilgili cevabı karanlık kalan birkaç soru daha yanıtını bulmuş oldu. Xbox One'ın Windows 10 güncellemesi ve Hololens'in çıkış tarihi gibi bilgiler ortaya çıktığında, bunları sizlerle paylaşacağız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

dün son güncellemesiyle bilgisayarıma kurup baktım. sonuç 0! inanın bana mac os ya da linux fanboyu değilim windows'dan başka işletim sistemi kullanmadım hiç. denemeyen varsa denememelerini tavsiye etmekle birlikte göz atın bana hak vereceksiniz. tamam, henüz rtm değil ama ayarlar menüsünün karşıklığından mı başlasam ikonların iğrençliğinden mi bilemedim.. işin kötü yani win10 kurduktan sonra zar zor win8 boot edip kurdum..

25 ekim 2015 saat 16 abd saatiyle.

Aslında saçma gibi duruyor ama Microsoft daha fazla beklemek istemiyor bu çok anlaşılabilir.

bunlar işletim sisteminden anlamıyorlar adamlar tasarımı öyle bir hale getirdiki bir yeri iyi bir yeri kötü ikonlar hele önemsiz benim için fakat bakınca insan diyor bunlar ne böyle adam gibi siyah yap renklerını performas artırcak çalışmalar yap işletim sistemini adam gibi yapılandır blogta bunu şunu ekledik deme adam gibi çıkaracaksan çıkar artık yeter beklemek biktim artık windows 7 kuracam zaten windows 8 den bile beter olacak gibi görünüyor şuan imkanım olsa mac alcagım rahatıma bakacam

Windows 10 yüklersek pc de ki yüklü oyunlar filan silinecekmi acemiyim de ondan sordum

@02 Mayıs 2015 22:56 evet silinecek nedeni yeni bir sistem kuracak olmanız

@i.y4114 Teşekkür ederim ozaman kalsın zaten acemiyim tekrar bul uğraş zor olur :)

Şuanki önizleme sürümüyle yorum yapmak zor. RTM sürümü çıkmadan Windows 10'u kötülemek çok çok saçma olur. Ben çok umutluyum. Sonuçta bir işletim sistemine özellik ekledikçe veya içerik yükledikçe kullanımında zorluk oluşmaya başlar. Mantıklı düşünün. Bu durumda 17:38'e cevap olabilir.

Windows 98 ile pc kullanmaya başladım. Uzun süre xp kullandım. Herkesin kötü demesine ragmen vista kullanip sizin donanımınız düşükse microsoftun suçu ne dedim. 8 gecmemek icin 7 de yillarca kaldim sonra mecburen 8i denedim ama olmuyorsa olmuyor. Windows umu windows 7 de biraktim mac e gectim aciksasi kafam rahat

RTM sürümü çıkmadan Windows 10 hakkında yorum yapmak mantıksız. Ayrıca Microsoft hergün atılan binlerce feed ile işletim sistemi hakkındaki görüşleri biliyor. Şirket politikaları müsade ettiği sürece geliştirmelerini farklı alanlara yönlendirecektir. Belki de Microsoft arka planda farklı bir Ui paketi hazırlayıp sonradan çıkaracağı build sürümlerine aktarmayı hedefliyor (Cortana da olduğu gibi). Windows 10 yayınlanmasına yakın böyle bir hamle kullanıcıların ilgisi çeker , iyi bir reklam olurdu.

Bu arada Windows 10 build 10102 sürümü internete sızdı. Torrent'den indirebilirsiniz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir