Playstation 5

Playstation 5 haberleri, makaleleri, incelemeleri ve testleri...

PlayStation 5

Sony'nin uzun zamandır beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5, 2020 yılında tanıtılacak ve satışa çıkacak. Yeni konsol hakkında gelen bilgilere göre PlayStation 4 ile benzerlikler taşısa da yeni bir işlemci ve yeni bir GPU ile beraber gelecek.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen CES 2020 konferansında sahne alan Sony, resmi olarak PlayStation 5 logosunu göstermiş, ancak yeni konsolun çıkış tarihi ile ilgili veya konsola ilişkin başka bir detay vermekten kaçınmıştı.

PlayStation 5 Özellikleri Neler Olacak?

Peki, biz PlayStation 5'ten neler bekliyoruz?

PlayStation 5, 3'üncü nesil 8 çekirdekli AMD Ryzen işlemciden güç sağlayacak. AMD'nin Radeon Navi ailesini temel alan özel bir GPU kullanacak olan PlayStation 5, ayrıca ışın izleme (ray tracing) teknolojisinden de faydalanacak.

Depolama için mekanik sabit diskler yerine SSD'lerden faydalanacak olan PS5, daha sonra piyasaya çıkacak Pro sürümü ile 8K grafikleri de destekleyecek.

Ayrıca şimdilik patent örneklerinden başka bir detay olmasa da, PlayStation 5'in yenilenen Dualshock denetleyicilerinde 4 yeni düğme daha dikkati çekiyor.

Elbette bunların hangilerinin gerçek olacağını ancak PlayStation 5, Sony tarafından resmi olarak tanıtıldığında öğrenebileceğiz.

Peki, PlayStation 5 ne zaman tanıtılacak? PlayStation 5'in 2020'nin son çeyreğinde tanıtılarak satışa çıkması bekleniyor

 

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play