Barış işareti nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinde barış işareti yapma

Barış işareti nasıl yapılır? Klavyede barış işareti kısayolu var mı? Bilgisayarda barış işareti yapmak için izlemeniz gereken adımları anlattık. İşte bilgisayarda barış işareti nasıl yapılır? sorusunun yanıtı...

Barış işareti nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinde barış işareti yapma

Yaşamı kolaylaştıran en büyük icatlardan olan bilgisayar çeşitleri üzerinde çok çeşitli çalışmalar ve analizler yapmak mümkündür. Bu işlemleri yaparken çok çeşitli sembol ve simge kullanmak gerekir ve bu işaretlerden biri de barış işaretidir.

Barış İşareti Anlamı

1958 yılında tasarlanan barış işareti barışı simgeleyen bir sembol çeşididir. Bu sembol Nükleer Silahsızlanma Kampanyası'nın işaretidir ve barış simgesi olarak literatürde yerini alır.  Evrensel bir sembol olan barış sembolü barış içerikli yazı ve makalelerde kullanılır.

Barış İşareti Kısayolu Var mı?

Bilgisayar ortamında çeşitli sembolleri oluşturmak için tuş takımları bulunur. Klavye üzerinde bulunan tuşların bir araya getirilmesi ile semboller oluşturulurken barış sembolünü oluşturmak için kısayol bulunmaz.

Barış İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayarda Barış İşareti Yapmak 

Klavyeden yapılmayan barış işaretini yapmak için başlat bölümüne gelinir ve arama kısmına karakter eşlem yazılır. Çıkan uygulamaya tıklanır ve yazı tipi bölümünde Segoe UI Symbol seçeneği bulunarak seçilir. Sayfanın alt kısmında bulunan gelişmiş görünüm seçeneği tıklanır ve unicode alanı aktif hale getirilir. Aktif hala gelen boşluğa 262E kodu yazılır ve seç butonuna basılır. Daha sonra kopyala seçeneğinin üstüne tıklanarak simge kullanılmak istenilen yere yapıştırılır.

barış işareti klavye

Excel ve word üzerinden işlem yapmak için dosya açılır ve üst sekmede bulunan ekle seçeneğinden simge bölümü açılır ve yazı tipi olarak Segoe UI Symbol seçilerek karakter kodu alanına 262E yazılır ve işaret bulunduktan sonra ekleye tıklanarak çalışma sayfasına işaret eklenir.

İnternete bağlı olan bir bilgisayarda bu uzun işlemi yapmaktan ziyade online ortamdan barış işareti bulunarak kopyalanabilir. İlgili arama sitesine tıklayarak arama çubuğuna barış işareti yazılır ve çıkan sembol kopyalanarak ihtiyaç duyulan dökümana yapıştırılarak kullanılabilir.

İyi niyeti, dostluğu ve huzuru simgeleyen barış işaretinin şekli ise yuvarlak içerisinde çapraz çizgiler vardır.

Etiketler: