PlayStation 4

PlayStation 4 haberleri, makaleleri, incelemeleri ve testleri...

PlayStation 4 ile ilgili her şey!
PlayStation 4 ile ilgili her şey!

En güçlü donanımları bir kutu içinde toplayan Sony PlayStation 4, iki katlı endüstriyel tasarımıyla tek bir şeyi amaçlıyor: Oturma odanızı fethetmek!

Konsol, E3 2013'te ilk tanıtıldıktan sonra Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox One ile sürekli karşılaştırıldı. One'ın ilk başta "sürekli olarak çevrimiçi olmanızı" şart koşması, Sony'ye oyuncuların gönlünü kazanabilmesi için verilmiş büyük bir fırsattı. Bu fırsat, Sony'ye ön-siparişler şeklinde geri döndü.  Sony PlayStation 4, oyunseverlere pek çok gelişmiş özellik sunuyor.

Çıkış tarihi: Kasım 2013

Dikkat çeken özellikler: 
* Yenilenen tasarım
* Güçlü mimari
* Yeni DualShock 4
* Remote Play özelliği
* PlayAsYouDownload işlemi
* Cep telefonu uygulaması
* PlayStation Plus üyeliği

Artılar: Yenilenen tasarım, mükemmel oyun performansı, DualShock 4, grafik üstünlüğü, RemotePlay özelliği.

Eksiler: Video oyun paylaşımı sınırlı, henüz yeterli oyun desteğine sahip değil.

Ne beklemeliyiz?

PlayStation 4 müthiş bir donanıma sahip, oldukça hızlı bir cihaz; aynı zamanda tasarımıyla da etkileyici. Satın almaya değer, ancak bu konuda aceleci davranmaya gerek yok. Yeni nesil oyunlar ortaya çıkmaya başladıkça, daha fazla medya uygulaması yayınlandıkça ve konsol yazılımsal olarak geliştirildikçe PlayStation 4 çok daha iyi bir konsol haline gelecek.

Oyunseverler PlayStation 4'ten fazlasıyla memnun kalacaklardır. Elbette ilk önce karar verilmesi gereken nokta, Xbox One'ın mı yoksa PlayStation 4'ün mü tercih edileceği olmalı.