Fi işareti nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinde fi işareti

Fi işareti nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinde fi işareti kısayolu var mı? Fi işaretini bilgisayarda yapmak istiyorsanız, yapılış yolunu anlattık.

Fi işareti nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinde fi işareti

Klavyenizde Fi işaretine ihtiyaç duyuyorsanız, farklı yöntemler kullanarak kolaylıkla ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bilgisayar üzerinde klavye ile bu işareti kombinasyon şeklinde yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle bilgisayarınızda fi işaretini yapabilmek için birkaç yol deneyebilirsiniz.

Fi İşareti Kısayolu Var mı?

Bilgisayar üzerinde birçok farklı tuş bulunur. Klavye üzerinde bulunan harf ve rakamlar haricinde, tuşlar ve sembollerde bulunur. Bazı sembolleri basit bir tuş kombinasyonu ile gerçekleştirirken, bazı semboller için ise karmaşık ve farklı yöntemler kullanılması gerekir. Bu işaretler arasında bulunan fi işareti de klavyede görünür bir şekilde yer almaz. 

Fi İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayarda Fi İşareti Yapma

fi işareti

Fi işaretini oluşturmak için karakter eşlem tablosunu çalıştırmanız gerekir. Bu işareti gerçekleştirebilmek için karakter eşlem sayfasında kopyalama işlemi yapabilirsiniz. Windows arama kısmından kolaylıkla bulabileceğiniz karakter eşlem tablosunda fi işaretinin kodunu aratmanız gerekir. Windows işletim sistemine sahip olan her bilgisayarda fi işaretinin kodunu bulabilirsiniz. Klavyeniz üzerinde Win+R tuşlarına bastıktan sonra açılan pencerede 'charmap' komutunu girmeniz ve 'karakter eşlem'  tablosunu açmanız gerekir.

Bu adımlardan sonra 'unicode git' kısmına 0278 kodunu girmeniz yeterli olur. 

Etiketler: