Sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılır?

Sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinde sonsuzluk işareti yapmak çok kolay. İster kopyala yapıştır yöntemiyle isterseniz klavye kısayolu ile sonsuzluk işaretini yapabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılır? (?)

Sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinde sonsuzluk işareti yapmak isteyenler kılavye kısayolunu araştırıyor. Klavye kısayolundan ya da kopyala yapıştır yöntemiyle sonsuzluk işaretini yapabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Anlamı Nedir?

İnsan ile doğrudan ilişki içinde bulunan matematik ve edebiyat gibi alanlarda belirli işaretlerin sembolize ettiği önemli anlamlar bulunur. Çoğu işaret dünya genelinde benzer anlamları simgelerken, duygu ve düşünceleri en sade haliyle ifade etmenin bir yolunu oluşturur. Yaşamın temel simgelerinden olan sonsuzluk işareti aynı zamanda pek çok felsefi inançta ebedi süreklilik anlamına gelir. Sınırlı canlı yaşamıyla kıyaslandığında sonsuzluk işareti, başı ve sonu olmadan bir bütün halinde olan akışı temsil eder.

Temelde yatay bir şekilde çizilen 8 rakamı ile ifade edilen sonsuzluk işaretini gerek kağıt üzerinde gerekse bilgisayar gibi elektronik ortamlarda oluşturmanın pratik yolları vardır. Klavye özelliklerine göre F ve Q olarak birbirinden ayrılan masaüstü ile dizüstü bilgisayarlarda benzer kısayollar ile sonsuzluk işareti yapılabilir. Klasik olarak işaretlerin kopyalama ve yapıştırma teknikleri yerine daha pratik hazırlanabileceği kısayollar ile saniyeler içinde sonsuzluk işareti hazırlanabilir. Birbirinden farklı yöntemleri barındıran iki işaret oluşturma yolu sayesinde sonsuzluk işareti istenilen amaçlar doğrultusunda kullanılabilir.

Sonsuzluk İşareti Klavyede Nasıl Yapılır?

sonsuzluk işareti klavyede

İlk olarak F ve Q klavyelerdeki Alt tuşu ile aynı anda 2, 3 ve 6 rakamlarının ard arda kombinasyonlarına basarak sonsuzluk işaretine ulaşmaktır.

2, 3 ve 6 rakamlarına alternatif olarak Alt tuşuyla beraber 8, 7, 3 ve 4 rakamlarına basarak da sonsuzluk işaretini elde edebilirsiniz.

İkinci ve son olarak kısayolların işlevsel bulunmadığı noktalarda office belgelerinden veya başlat menüsünden yararlanarak hızlı bir şekilde sonsuzluk işareti oluşturulabilir. Office belgelerinin ekle kısmındaki simge bölümünden doğrudan sonsuzluk işareti seçilirken başlat menüsünden karakter eşlem alanından işareti hazır olarak seçilir.

Onlarca simgenin arasından sonsuzluk işaretini daha seri bulmak adına "unicode'a git" kısmına 221E kodunu yazarak erişim sağlanır.

unicode

Etiketler: