Yıldız işareti nasıl yapılır? (*) Bilgisayar klavyesinde yıldız işareti

Yıldız işareti nasıl yapılır? (*) Bilgisayar klavyesinde yıldız işareti yapılışı çok kolay. Kısayolunu ve unicode bölümünden yapılışını adım adım anlattık.

Yıldız işareti nasıl yapılır? (*) Bilgisayar klavyesinde yıldız işareti

Yıldız işareti nasıl yapılır? Yıldız işareti nedir? Bilgisayar klavyesinde yıldız işareti yapmak istiyorsanız işte yapılış yolları...

Yazı dilinde etkili olarak kullanılan bilgisayar uzun yıllardır kısa sürede işlem yaptığı için en çok tercih edilen elektronik aletler içerisinde yer alır. Bilgisayar üzerinde bulunan tuşlar sayesinde ekrana yazı yazmak, çizim yapmak, uygulamalar sayesinde veri hesaplamak ve analiz yapmak artık oldukça kolay olan bir işlemdir. Bu işlemlerin hepsini yapmak için ise en çok kullanılan bilgisayar parçası da klavyedir. Üzerinde farklı sayılarda tuşlar bulunan klavye yoluyla işaret ve simge çeşitlerini yapmak kolaylaşır. Bu işlemleri yapmak için ise klavyede bulunan tuşlardan birden fazlasını kullanmak ve tuşları bağlayarak oluşturulan kombinasyonları uygulamak gerekir. Bu işaretlerden biri de yıldız işaretidir ve yıldız işaretinin geniş bir kullanım alanı vardır.

Yıldız İşareti Anlamı Nedir? (*)

Yıldız işareti bir konuşma içerisinde bulunan bazı kelimelerin sansürlenmesine kullanılırken paragraflarda ve makalelerde önemli maddelere başlamadan da kullanılır.

Matematiksel olarak da oldukça geniş yere sahip yıldız işareti çarpma işlemleri yapılırken kullanılan bir matematiksel işarettir.

Makale ve kitap satırlarında yapılan alıntıları ve dipnotu göstermek için de yıldız işareti kullanılır. Önemli konularda dikkat çekmek için kullanılan yıldız işareti bazı bilgisayar çeşitlerinin klavyesinde bulunur ve bu tuşa basılarak işaret elde edilir. Bunun dışında birkaç farklı yol izleyerek de yıldız işareti oluşturmak mümkündür.

Yıldız İşareti Nasıl Yapılır? (*)

Tuşların fonksiyonel özelliklerini ortaya çıkaran Alt tuşuna basılır ve parmak Alt tuşundan çekilmeden daha sonra numlock alanından 42 tuşlarına tıklanır.

yıldız işareti

Windows işletim sistemini İngilizce kullanan bilgisayar çeşitlerinde ise klavyede farklı bir yöntem izlenir. Öncelikle shift tuşuna basılır ve daha sonra 8 tuşuna basılarak yıldız işareti elde edilir.

yıldız

MAC'te Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Mac işletim sistemi ile çalışan bilgisayar çeşitlerinde kodlama ve yazılım farkı vardır ve işaret elde ederken genellikle farklı yol izlenir. Yıldız işaretini yapmak için ise farklı yol izlemeden Shift tuşuna ve 8 rakamına basmak yeterlidir.

mac

Etiketler: